Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ten idiot Talansky! zuřil König. Čech znovu padl a ztrácí motivaci

Cyklista Leopold König | foto: NetApp-Endura

12 2014
Gérardmer (Od našeho zpravodaje) - Další uplakaný den na Tour a další smutek Leopolda Königa. V prvních kopcích závodu se lídr týmu NetApp-Endura držel s nejlepšími, na dohled měl Contadora i žlutého Nibaliho. "Ale v posledním sjezdu šel přede mě ten idiot Talansky a sundal mě asi v šedesátce," zuřil český cyklista.

Vyříkali jste si to v cíli s Talanským?
Neřekl jsem mu nic, ale řeknu. Po čtvrteční etapě obviňoval Simona Gerranse, že ho sundal, přitom to byla jeho chyba, dneska to shodil zase. Takoví lidi tam nemají co dělat. Promluvím si s ním, nelíbí se mi to.

Pak jste se zvedl a...
...jel jsem dál, najel do posledního kopce, ale tam jsem pro změnu urval šaltr. Takže jsem čekal další asi dvě minuty na kolo. Dnes naprosté štěstí!

Fotogalerie

8. etapa Tour de France

Kdy naposledy jste cítil takovou zlost?
Těšil jsem se do kopců, že už to bude klidné, že se budu posouvat celkovým pořadím výš a výš. Cítil jsem se výborně, byl jsem v první skupině, ale zase jsem ztratil další tři minuty. Musíme zvážit, jestli to má ještě cenu. Ani já teď nemám motivaci bojovat o 15. místo, já jsem chtěl být do desítky. Ztráta už je velká, takže nevím, nevím... Teď jsem naštvaný, je to třetí pád a mě už to nebaví ležet pořád na zemi.

A jaké se teď před vámi otevírají varianty?
Chtěl jsem minuty stahovat a ne další nabrat. Možná další den chytím půlhodiny, abych mohl jezdit na vítězství v etapách. Teď ale nedokážu říct.

Není to divná Tour, když místo výkonu rozhodují pády?
Taková je ale každý rok, bohužel. I příští Tour budou takové.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze