Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čtvrtý Březina: Snažil jsem se povzbudit diváky, aby mi tu medaili vyřvali

Krasobruslař Michal Březina během volného programu na evropském šampionátu v Budapešti. | foto: Reuters

18 2014
Budapešť (Od našeho zpravodaje) - Čtvrtý. Čtvrtý. Čtvrtý. Čtvrtý. Čtvrtý. Sbírka krasobruslařských "brambor" z evropských a světových šampionátů je u Michala Březiny tak rozsáhlá, že mu v tomto směru v současnosti nikdo na světě nemůže konkurovat. V Budapešti se nyní dočkal nejnovějšího přírůstku.

Asi víte, na co teď myslíme...
Čtverka, no... Na co jiného se dá myslet. Popátý čtvrtej.

A tentokrát o pouhých 26 setin bodu. Což je v podstatě nic.
Takhle blízko ta placka ještě nebyla. Když jsem byl naposledy čtvrtej, bylo to o pět bodů. Opravdu by stačilo poslední piruetu mít na úrovni 4, místo té úrovně 2, kterou mi dali. A byl bych na bronzu.

Ale spíš vám asi vadí něco jiného, že?
Jo, ten dvojitý rittberger a dvojitý salchow místo druhého čtverného salchowa..

Bruslil jste poslední ze všech. Když jste opouštěl led, věřil jste v medaili?
Snažil jsem se v ni věřit. Já nevěděl, jak jeli ostatní. Slezl jsem z ledu a byl jsem celkem spokojený, jak mi až na ty dvě chyby program vyšel. Snažil jsem se potom gesty povzbudit i diváky, aby ty mé známky u rozhodčích trošku vyřvali - a dostal jsem je dost blízko. Na olympiádě se holt musím snažit víc.

Fotogalerie

Jak velké bylo vaše zklamání, když jste uviděl body?
Ten malý rozestup mrzel hodně. Přijeli sem skoro všichni z mého brněnského klubu. Bylo by hezké postavit se před nima na stupně.

Španěl Fernandéz ostatním odskočil, ale o další dvě medaile se dnes rozhodně dalo bojovat. Souhlasíte?
Určitě. Já jsem přesvědčený, že kdybych skočil toho druhého čtveráka, třeba i s výšlapem, mohl jsem mít s čistou jízdou stříbro. Ale nad tím teď můžu spekulovat, jak chci. Bohužel to tak nebylo.

Pozitivní však je, že rozpaky z první poloviny sezony jsou zapomenuty.
Jo, já jsem spokojený, že i s dvěma chybama mám 155 bodů za volnou jízdu. Na tom se už úplně jinak staví než na 130 bodech z předchozích závodů. 

Kráčíte tedy po dobré cestě k olympiádě?
Věřím tomu. Jet do Soči se 150 body za volnou z Budapešti je dobrá výchozí pozice. Jet tam se 130 body by naopak bylo tak na druhou desítku. Hned se mi bude závodit jinak.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze