Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Finále Středoevropské ligy chceme doma v Nymburce, přeje si Kurucz

Veronika Bortelová (vlevo) z Nymburka v ligovém utkání | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

20 2015
Byla to strhující koncovka, v níž si nymburské basketbalistky vybojovaly postup do Final Four Středoevropské ligy. O pouhý bod, při prodloužení zápasu v Trutnově.

Mezi elitní čtyřku Nymburk postoupil jako jediný český tým, vedle slovenských Piešťan a rumunských celků Arad a Alba Julia.

„Postup považujeme za obrovský úspěch,“ radoval se trenér nymburských basketbalistek Daniel Kurucz. „Na finálovém turnaji budeme naši zemi reprezentovat co nejlépe.“

Zápas v Trutnově byl docela divoký. Můžete popsat, co se tam dělo?
Měli jsme náskok, jenže pak tam došlo ke strkanici. Máme na videu důkaz, že to začala domácí hráčka. Jenže rozhodčí viděl až odvetu Jacinty Monroe a vyloučil ji. Přišli jsme o klíčovou hráčku a bez ní to bylo těžké. Na konci jsme naštěstí vyrovnali a pak těsně zvládli i prodloužení.

Už víte, kde se bude hrát finálový turnaj?
My bychom o pořadatelství stáli, ale zřejmě se bude hrát v Rumunsku. Obě základní skupiny vyhrály rumunské kluby, navíc už si dopředu o turnaj zažádaly. Finále Středoevropské ligy tam pořádají docela často, tak to zkusíme zvrátit.

A existuje reálná naděje?
Existuje. Pro nás by to byl svátek, dostat do Nymburka vedle mužského i špičkový ženský basket evropské úrovně. Rozhodnuto by mělo být v pondělí.

„Moc se s námi nepočítalo, spíš jsme černý kůň ligy. Kdyby vyšla medaile, pánbůh ji zaplať.“

Daniel Kurucz, trenér

Pokud se bude hrát v Rumunsku, čeká vás znovu strastiplná cesta auty jako už letos jednou?
Ano, to by nás asi neminulo. Jsme sice klub s velkým jménem, ale naše ženská odnož zase není tak bohatá, aby si mohla dovolit letadlo.

Dobře rozjetou máte i domácí ligu. A teď v sobotu vás v ní čeká trhák proti Brnu. Věříte si?
Žabiny jsou euroligový tým, my jsme v tabulce naší ligy před nimi a rádi bychom tam i zůstali. Chceme vyhrát, nejlépe o čtyři a více bodů, abychom měli lepší vzájemné zápasy. Všechny hráčky máme zdravé, ale Brno je stále silné, třeba Hindráková se Stejskalovou, na ty si musíme dávat pozor.

Pokukujete i po medaili?
Moc se s námi nepočítalo, jsme spíš takový černý kůň. Pokud by vyšla medaile, tak pánbůh ji zaplať. Teď se ale zabývám jen zápasem proti Brnu.Najdete na iDNES.czmobilní verze