Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ztráta devíti vteřin? Budeme na Etixx útočit, ujišťuje Bárta z Bory

Týmová časovka na Czech Cycling Tour. Na trati maká tým Bora Argon. | foto: Jan Brychta/Czech Cycling Tour

14 2015
V cíli týmové časovky chtěl Jan Bárta vyšlapat únavu, ale pro samé žádosti o společnou fotku ani nemohl. Na tváři široký úsměv, neodmítl nikoho. Na Czech Cycling Tour se vrátil po roční přestávce, v roce 2013 pomáhal v barvách národního týmu Leopoldu Königovi k vítězství. Letos může na celkový triumf útočit sám, s parťáky ze stáje Bora-Argon patří k favoritům.

Potvrdili to také v úvodní týmové časovce, trať dlouhou 20,4 kilometru kolem Uničova zvládli v druhém nejrychlejším čase.

„Kolik jsme ztratili na Etixx?“ zajímal se.

„Devět vteřin? No, vím, že jsme jeden kousek jeli trochu pomaleji. Ale být druhý také není špatné,“ přemítal třicetiletý cyklista v cíli.

Jak vám seděla trať?
Nebylo to úplně ideální, ze začátku se mi moc dobře nejelo, ale ve druhé půlce to bylo lepší. Na posledním kousku okruhu byl protivítr, jinak to byla normální časovka. Krátká a rychlá.

Překvapilo vás, že Leo König v ní s­ národním výběrem ztratil téměř minutu a půl?
Nečekal jsem, že by při časovce byl nějak extra vpředu, protože tým přece jen nemá tak silný a musel toho asi hodně odtáhnout. Proti vyrovnaným týmům nemá moc šancí. Uvidíme, jak to bude vypadat v dalších etapách.

Fotogalerie

Je ze hry o přední místa?
Jsou už jen tři etapy. V pátek čekám, že se nebude dát už nic moc dělat. Jedině v sobotu, to je těžká etapa. Poslední etapu neznám, je jiná, než jak se jela předloni, takže těžko říct, jak to bude vypadat. Sobotní etapa je hodně důležitá, tam se to dá změnit.

Jak se vám zamlouvá její profil a­ čtyři tisíce výškových metrů?
To uvidíme až v sobotu. (smích)

V jaké jste sem přijel formě?
Na tenhle závod jsem se nepřipravoval, připravoval jsem se na Tour, takže forma není ideální. Ale je to domácí závod, to se vždycky počítá a motivace je vždycky větší.

Jaký jste měl po Tour de France program?
Hodně jsem odpočíval. Jel jsem jeden tréninkový blok, protože po tak těžkém závodě, jako je Tour, toho moc zařadit nemůžete. Teď čekám, jak se mi další dny pojede.

Cílem jste projížděl v týmu jako první, platí tedy, že tu budete lídrem Bora-Argon?
Nedomlouvali jsme se, na koho pojedeme, chtěli jsme jet všichni s ­tím, že pokud někdo odpadne, nečeká se, abychom zbytečně neztratili. Do cíle jsme dojeli všichni společně, což je důležité. Uvidíme, jak to bude vypadat v dalších etapách.

Ztrácíte na Etixx jen devět vteřin, to není nic, co by se nedalo sjet.
Nevím, jak tu budou silní. Ztráta devíti vteřin ukazuje, že to bude vyrovnané. Budou se snažit hlídat růžový dres. My se budeme muset snažit něco udělat a­ útočit.Najdete na iDNES.czmobilní verze