Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rossi změní svůj osud. Ohlásí v Brně, že bude jezdit za Ducati?

Valentino Rossi | foto: AP

6 2010
Už za týden oznámí motocyklový génius Valentino Rossi, za koho bude jezdit příští rok. Stane se tak v Brně a díky prostořekosti jednoho chlapíka se zdá být jisté, že to bude stáj Ducati.

Měla to být zpráva, kterou Valentino Rossi příští týden ohromí při závodech v Brně.

Jenže to by italská továrna Ducati nesměla mít jednoho prostořekého šéfa.

Gabriele Del Torchio, člen představenstva, totiž už ve středu pro americký magazín Cycle World přiznal: "V této sezoně se zřejmě žádného velkého úspěchu nedočkáme, ale já už se těším na příští rok, kdy se Valentino Rossi spojí s Nickym Haydenem. Příští rok budeme mít i díky příchodu Valentina vítězný potenciál."

Byť Ducati ještě týž den napsala, že zprávu nepotvrzuje (všimněte si, že nevyvrací), je téměř jisté, že devítinásobný mistr světa po sedmi sezonách opustí Yamahu.

Podle italského sportovního listu Corriere dello Sport vedení Ducati nabídlo Rossimu roční plat ve výši 15 milionů eur (375 milionů korun), což je dvakrát víc než mu chce dát Yamaha.

Ta navíc chce do role jedničky posunout Jorga Lorenza, jenž letos míří k titulu mistra světa ve třídě MotoGP.

Jedenatřicetiletý Rossi se zatím k přestupu nevyjadřuje, minulý měsíc během testovaní v Brně však novinářům řekl: "Spousta lidí by si přálo vidět italského jezdce v italské stáji."

Později odkázal právě na závodní víkend na Masarykově okruhu, kde vyřkne své rozhodnutí. Tak trochu symbolicky.

Valentino Rossi při testování na okruhu v Brně

Valentino Rossi při testování na okruhu v Brně

Brno, osudové město

Ač Valentino Rossi zdejší trať nemiluje a kulantně o ní tvrdí, že je velmi náročná, je v jeho kariéře poměrně osudová. V roce 1996 tu vyhrál svůj první závod v mistrovství světa, o rok později se právě tady stal poprvé mistrem světa a třeba v roce 2003 tu potají domlouval svůj přechod z Hondy do Yamahy.

Ve své autobiografii dokonce vzpomíná, kterak si schůzku se zástupci Yamahy dával v noci v mobilní klinice na okruhu a vyrušil je hlídač. Proto se schovávali potmě pod stolem, aby si jich nevšiml.

Tak bondovské počínání ho ale při letošním přestupu nečeká.

Navíc když už díky jednomu prostořekému šéfovi z Ducati víme, že Rossi se jeho stáji upsal.

Mimochodem – tenhle podpis by mohl pomoci i českému jezdci Karlu Abrahamovi. Ten totiž bude příští sezonu jako první Čech jezdit v královské třídě MotoGP právě s ducati. Je jasné, že s Rossim nebude v jednom týmu, ale bude moci využívat jeho informací.

"Díky němu bude stroj neustále ve vývoji, čehož budeme využívat i my ostatní, co jezdíme s ducati," řekl Abraham.

Motorky v Brně

už se blíží. Jak sehnat lístky?

Vstupenky na Velkou cenu České republiky (13. až 15. srpna) koupíte na Automotodromu v Brně v kanceláři Ticket Managera. Lístky můžete současně sehnat i na webech společností Ticketstream a Eventim – www.ticketstream.cz a www.eventim.cz. Ceny se pohybují od 220 do 4 500 korun. Letošní novinkou je, že už se prodávají lístky jen na celý víkend nebo na neděli (hlavní závod), nikoli už separátně na pátek a sobotu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze