Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Balím to, atletiku neošidíte. Rosolová ukončila sezonu, přednost má Rio

Denisa Rosolová | foto: Petr Procházka, MF DNES

22 2016
Odpískáno. Sotva vstoupila do halové sezony, už ji uzavřela. Po nevýrazném výkonu 54,11 na sobotním mítinku v Glasgow se čtvrtkařka Denisa Rosolová rozhodla ukončit závody pod střechou a dát přednost přípravě na hlavní sezonu. Na vině je lednový výpadek kvůli virovému onemocnění. „Lepší je netrápit se a soustředit se na léto s olympijským vrcholem,“ říká zkušená reprezentační opora.

Ve Skotsku šlo o letošní halovou premiéru devětadvacetileté atletky, byť na docela - ještě předtím, v úterý, běžela v Praze při veřejných závodech třístovku. „Byl to takový pokus, ale nedopadl moc dobře. Šlo spíš o zkoušku, jak na tom jsem,“ přibližuje závodnice, kterou pak závod v Glasgow definitivně utvrdil, že lednová odmlka byla příliš dlouhá.

„Zkrátka nemám natrénováno, není z čeho brát. V lednu jsem dva týdny strávila v posteli a brala antibiotika, dohromady s nataženým stehenním svalem to dalo skoro měsíc. Dobře vím, že bez pořádné přípravy to nejde - atletiku neošidíte. Tak jsme se s trenérkou dohodly, že je lepší začít se chystat na hlavní sezonu,“ líčí svěřenkyně Martiny Blažkové.

Denisa Rosolová v rozběhu na 400 metrů.
Denisa Rosolová (vpravo) a Irina Davydovová po rozběhu na 400 metrů překážek na...

S časem 54,11 spokojená nebyla. „Kdybych to zaběhla na podzim po dovolené a po desetidenní přípravě, bylo by to prima. V tuto chvíli ale takový čas nestačí, nemám naběháno,“ pokyvuje hlavou.

Limit pro účast na březnovém halovém mistrovství světa v americkém Portlandu činí 53,15. „Ale i kdyby se mi podařilo zaběhnout za rovných 53 vteřin, nejspíš bych tam nejela - cestovat takovou dálku kvůli tomu, abych vypadla v rozběhu, by nemělo úroveň. S trenérkou jsme si řekly, že bez šance na finále to nemá cenu,“ vysvětluje závodnice USK Praha.

V nové hale aspoň jako divák

Ukončení sezony také znamená neúčast na mistrovství republiky, které se uskuteční o následujícím víkendu v nové hale v Ostravě. „To mě mrzí zejména, vždyť jsem v Ostravě atleticky vyrostla a ve vítkovickém oddílu trénovala deset let. Těšila jsem se, že si novou halu vyzkouším, takhle to musím odložit. Ale závody si užiju aspoň jako divák,“ přemítá.

Fotogalerie

Partnerem rodačky z Orlové je vícebojař Adam Sebastian Helcelet, jehož účast v Portlandu je stále na vážkách. „Pro případ, že by tam odjel, si o víkendu vyzvednu u rodičů pejska, aby mi po dobu Adamovy nepřítomnosti dělal doma společnost,“ plánuje.

Na svojí neúčasti v Portlandu se snaží najít něco dobrého. „Takhle začnu s přípravou na hlavní sezonu o měsíc dřív, budu mít předstih. Ideální by bylo, kdybychom s Adamem jeli na olympiádu spolu,“ říká atletka, kterou už nějaký čas nic nebolí.

„Jen mi to teď neběhá,“ usměje se hořce.Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.czmobilní verze