Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rose opět útočí na vítězství, Woods se trápil s putterem

Justin Rose útočí na titul na třetím turnaji PGA Tour po sobě | foto: AP

4 2010
V posledních týdnech na PGA Tour běžný obrázek. Justin Rose je v čele turnaje útočí na titul. Tiger Woods zahrál další nevýrazné kolo, když se mu nedařilo zejména na greenech.

Naopak o patování se mohl opřít Justin Rose. Nejednou ho totiž vytáhlo ze šlamastiky a díky tomu za 54 jamek pouze dvakrát připisoval ránu. Na náročném hřišti Aronimink u Philadelphie dokázal vytvořit úctyhodnou šňůru 41 jamek bez bogey.

Rose bude útočit na titul během jednoho měsíce už potřetí. První pokus na Memorialu mu přinesl po sedmiletém čekání první vítězství na PGA Tour. Na US Open kvůli kvalifikačním kritériím a neúspěšné kvalifikaci nestartoval, minulý týden na Travelers Championship měl slušný náskok tří ran, ale ve finálovém kole vyhořel a první příčku ztratil.

O sedm dnů později bude mít šanci na reparát, na posledních osmnáct jamek bude vstupovat s náskokem čtyř ran.

Justin Rose, AT&T National, 3. kolo

Justin Rose, AT&T National, 3. kolo

Pokud se nebere v potaz US Open na Pebble Beach, které pořádá USGA, pak je tento turnaj co se týče skóre dosud nejnáročnějším v letošní sezoně PGA Tour. Pouze Rose se za tři kola dokázal dostat na dvoucifernou mínusovou hodnotu - na zdolání 64 jamek mu stačilo o deset ran méně, než je norma.

O náročnosti svědčí i to, že pouze Rose a Jeff Overton dokázali všechna tři kola zahrát pod par.

"Je těžší zahrát nízké skóre, najít si šanci na birdie. Je to zajímavý test. Musím prostě vydržet v solidní hře," uvedl vedoucí muž.

Charlie Wi, AT&T National, 3. kolo

Charlie Wi, AT&T National, 3. kolo

Nejbližší Rosovi pronásledovatelé na brzy třicetiletého Angličana ztrácejí čtyři rány. Jsou jimi Carl Pattersson ze Švédska a Charlie Wi z Jižní Koreje. Wi přitom během kola ztrácel pouhý jeden úder. Petterssona zas na druhé místo katapultovalo 65 ran, nejlepší sobotní výkon z celého startovního pole.

Tiger Woods, AT&T National, 3. kolo

Tiger Woods, AT&T National, 3. kolo

Woods, který před turnajem prohlašoval, že má za cíl zvítězit, ztrácí na Rose třináct ran a dělí se o 47. místo. Ač šel ve výhodnější dopolední části, ani na potřetí se mu nepodařilo zahrát pod par. Stejně jako ve druhém kole obešel za velké podpory diváků hřiště za 70 ran a opět předvedl hned několik nepovedených puttů, které můžou za to, že Woods své skóre nezlepšoval.

Tiger Woods, AT&T National, 3. kolo

Tiger Woods, AT&T National, 3. kolo

Pro Woodse to bude sedmnáctý turnaj na PGA Tour po sobě bez vítězství, což překoná dosud největší půst šestnácti podniků z roku 2004, kdy se Woods hledal poté, co změnil svůj švih.

AT&T National - po 3. kole

1. Justin Rose (Anglie) -10
2. Carl Pettersson (Švédsko), Charlie Wi (Již. Korea) -6
4. Jeff Overton (USA) -5
5. Ryan moore (USA), Jason Day (Austrálie) -4
7. Nick Watney, Bo Van Pelt (oba USA) -3
9. John Merrick, Jonathan Byrd, Jim Furyk, Steve Marino, Bryce Molder, Brian Gay, J.B. Holmes, Kris Blanks (všichni USA), Robert Allenby, Marc Leischman (oba Austrálie), VIjay Singh (Fidži) -2

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze