Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Těžká role mě posouvá, říká jediný volejbalový profesionál v Ústí

Ústečtí volejbalisté Roman Pekárek (vlevo) a Jan Vodvárek | foto: Karel Pešek, MAFRA

27 2014
Právě na něj se spoléhalo nejvíc. A Roman Pekárek, nahrávač a jediný volejbalový profesionál v extraligovém Ústí, svou misi zvládl. Jako oliva ze sebe vymáčkl pod tlakem to nejlepší. "Občas je moje role těžká, ale nevadí mi to," smířil se. "Je to možnost se zlepšit, když mám složitější pozici. A náročnější než v Příbrami je to i proto, že tady jsem obklopen méně zkušenými hráči."

Pekárek a spol. o víkendu smetli poslední Staré Město 3:0 a tři kola před koncem extraligy se blíží k jistotě, že nezahučí do baráže.

"Prvotní úkol sezony byl dostat se přes Staré Město. Ještě neříkám hop, protože není konec. Ale nejvíc ze sezony si cením tie-breaků s Brnem, Zlínem a Ostravou. Tedy když jsme s dobrými mančafty dokázali udržet úroveň."

Úroveň Ústí udrželo i proti nejslabšímu celku soutěže. "Měl jsem strach, aby nás neznervózňovalo, že náš souboj byl nazýván zápasem roku. Ale celou dobu jsem věřil, že jsme lepší než Staré Město. Odehráli jsme náš průměrný výkon, což v tuhle chvíli stačilo," tvrdil tvůrce hry Pekárek a děkoval publiku: "Pomohlo nám. Když se nám vede a dělají se pěkné body, umějí to lidi v Ústí ocenit."

Roman Pekárek nahrává svému ústeckému spoluhráči na smeč.

Roman Pekárek nahrává svému ústeckému spoluhráči na smeč.

Poloamatérské mužstvo snilo o play-off, na tuhle metu nedosáhlo. Kvůli řadě kolapsů v dobře rozehraných koncovkách. "Provázelo nás to celou sezonu. Dokola opakujeme, že je to mladými hráči a nedostatkem zkušeností," připomněl bývalý mládežnický reprezentant.

On sám se brání cejchu, že je jediný profesionál v týmu. "Není to jednoznačné. Ostatní jsou taky zařízení tak, že chodí na všechny tréninky. Jsme neustále v 8 až 10 lidech. Pracují Víťa Bartůněk a Dan Hykš, ti jsou třikrát čtyřikrát na odpoledním tréninku. Zbytek jsou školáci, ale uvolňují se," přibližuje Pekárek, absolvent Vysoké školy evropských a regionálních studií.

Do Ústí přišel 25letý volejbalista před letošní sezonou na poslední chvíli, když mu krachlo angažmá v mateřské Příbrami. Věděl, že v novém působišti bude pravidelně hrát. "V Příbrami jsem dva roky býval v základní sestavě, ale v poslední sezoně jsem jen seděl na lavičce, částečně kvůli zranění. Chtěl jsem se posunout dál. A myslím, že jsem nějaký pokrok udělal."

Na tréninku spoluhráčům hodně radí. Chce, aby ladil hlavně jeho vztah s útočníky. "Proto jim pomáhám, proto o tom mluvíme, když se něco nedaří. A dokážeme se pochválit, když se něco daří."

Ačkoli Ústí má skromné podmínky i rozpočet, bronzový medailista z extraligy si nestěžuje. "Funguje se mi tady dobře. Máme všechno na suprové úrovni. Posilovnu, dobrou halu, regeneraci, vířivky, sauny, maséra. Nemůžu nic vytknout!" líbí se mu v Ústí.

Ale kde bude hrát v příští sezoně, ještě netuší. "Jsem hráč Příbrami, jsem tu na hostování a zatím oficiální vyjádření, kdo mě bude chtít, neproběhlo."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze