Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Koudelka a spol. pobaví diváky na exhibici skokanů v Lomnici

Roman Koudelka v akci v Lillehammeru | foto: AP

16 2016
Dlouhodobě nejlepší český skokan na lyžích Roman Koudelka se letos poprvé představí domácímu publiku. Bude hlavní hvězdou exhibičního závodu ve své domovské Lomnici nad Popelkou.

Ze skokanské exhibice se už v Lomnici stala tradice, která přitahuje velký zájem diváků. V pátek večer se znovu můžou těšit na výkony nejlepších skokanů i sdruženářů.

„Do Lomnice přivezeme většinu českých reprezentantů v čele s Romanem Koudelkou,“ slíbil trenér národního týmu Jakub Jiroutek. Omluvenky dostali jen Jakub Janda a Lukáš Hlava, kteří mají v tomto termínu dovolenou.

Čeští skokani už za sebou letos mají zhruba 70 tréninkových skoků na umělé hmotě – absolvovali je na můstcích v Liberci, v rakouském Hinzenbachu a německém Oberhofu. „Vždycky týden trénujeme kondici v Liberci nebo Harrachově a týden skáčeme,“ popsal trenér Jiroutek.

Samohýl Skokanská exhibice vypukne v lomnickém areálu V Popelkách v pátek 17. června ve 20 hodin. Závodit se bude při umělém osvětlení na můstku K 70. Diváci se můžou těšit i na autogramiádu českých reprezentantů, vystoupení hudební skupiny a bohaté občerstvení. „Pro nás to bude první závodní test v sezoně, který se ale nedá brát zas tak vážně, jelikož se skáče na malém můstku. Jde hlavně o to předvést se před domácími fanoušky, kterých do Lomnice chodí tradičně hodně,“ řekl reprezentační trenér Jakub Jiroutek.

V Lomnici nebude chybět ani juniorský mistr světa v severské kombinaci Tomáš Portyk, který dobrou skokanskou formu potvrdil už začátkem června na jiné exhibici ve Slovinsku. Do Lomnice se těší a na své facebookové stránce dokonce vyhlásil soutěž pro fanoušky. Ten, kdo uhodne součet délek dvou jeho pátečních závodních skoků, vyhraje sluchátka.

Skokanská exhibice ozdobená jmény nejlepších českých reprezentantů nebude poslední velkou sportovní akcí v lomnickém areálu. Uprostřed srpna se tu uskuteční tradiční Velká cena města Lomnice nad Popelkou ve skoku na lyžích, kde se utkají různé věkové kategorie i ženy. „Letošní Velká cena se uskuteční mimo termín Světového poháru, a tak můžeme čekat i zajímavou účast z řad reprezentantů skokanů. Vyloučena není ani účast závodníků z lyžařských klubů Slovinska, Slovenska a Německa,“ vzkazují pořadatelé.

Necelý týden poté následuje Malá cena města Lomnice nad Popelkou, mezinárodní závod mládeže ve skoku na lyžích družstev a jednotlivců. To budou v permanenci hlavně menší můstky v lomnickém areálu. V září pak bude následovat Lomnický Oplatek a Kakaový pohár, což jsou závody především pro žactvo.Najdete na iDNES.czmobilní verze