Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rollinse přiměla manželka k tréninku, Čejka nezačal nový turnaj dobře

John Rollins | foto: Profimedia.cz

8 2010
Ještě na třinácté jamce na tom byl John Rollins jen dobře, ale následná série čtyř jamek s výsledkem birdie udělala jeho skóre dokonce vynikajícím. Američan zahrál v prvním kole The McGladrey Classic 63 ran (sedm pod par) a dostal se do vedení.

Pětatřicetiletý vítěz tří turnajů PGA Tour je na svém standardu, vydělal letos přes milion dolarů. V Podzimní sérii mu už nejde ani o herní práva na celý na americký okruh na příští rok, má je zajištěna.

"Moje hra byla ale letos hodně rozháraná. Dobře, mám vystaráno, ale taky jde o to, kolik peněz bude na mém kontě," nerozpakoval se vyslovit Rollins.

Američan absolvoval i polovinu zámořského play-off a pouze propad v podobě 79 ran ve finálovém kole druhého dílu nadstavbové části ho připravil o postup dál. Pozitivní myšlenky mu dodala manželka: "Řekla mi, že jestli chci něco dokázat, musím víc zabrat. Dát se do práce a tvrdě trénovat."

Za cíl si vytkl dostat se do týmu pro Prezidentský pohár. Ve čtvrtek hrál Rollins uvolněně a v úvodu druhého turnaje pětidílné Podzimní série se to projevilo.

V novém podniku amerického kalendáře, jehož dotace činí čtyři miliony dolarů, se prozatím na předních příčkách neprosazují golfisté, jejichž jediným cílem je zajistit si plnohodnotnou hrací kartu na příští sezonu PGA Tour.

K tomu bude zapotřebí umístit se na tři týdny v konečném pořadí finančního žebříčku do 125. místa a těm, kteří nutně potřebují se tam dostat, v Sea Island komplikuje úkol poměrně silná konkurence.

Matt Kuchar, Tour Championship, 1. kolo

Matt Kuchar.

Do Georgie dokonce přiletěli dva účastníci Ryder Cupu z poraženého týmu USA. Matt Kuchar je po prvním kole s bilancí -3 na děleném 11. místě. Jeho pozice lídra money listu není tedy prozatím ohrožena.

Hůř je na tom Zach Johnson, protože hraje skoro doma. Nedaleko se narodil a fandit mu přijela spousta známých a příbuzných. Výkon na úrovni paru ho po úvodním dnu řadí na dělenou 58. pozici.

Německý reprezentant Alex Čejka se ke hře vrátil po mnohatýdenní přestávce a jeho zahřívací kolo bylo Studené. Muž, jehož se už mimo stopětadvacítku vyvolených nemůže nikdo vystrnadit, zahrál tři rány nad par a jeho 117. místo je blíž pozici posledního než ke hranici cutu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze