Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Řezáč doufá, že zmizí únava

28 2006
Jablonec nad Nisou, Predazzo - Dálkového běžce Stanislava Řezáče čeká v neděli další závod seriálu Světového poháru dálkových běhů. Na sedmdesátikilometrovou trať italské Marcialongy vyběhne jako obhájce loňského vítězství. "Ale bude to strašně těžké," přiznává běžec hradeckého klubu Areco Ski.

Seznam jeho soupeřů je bohatý - na Marcialonze se představí také vítěz z roku 2003 Jörgen Aukland, vítěz Vasova běhu Oskar Svärd, další ze skvělých dálkových běžců Raul Olle a početný domácí tým přivede na start Marko Cattaneo, vítěz nedávné Jizerské padesátky.
 
Po prvenství v největším domácím dálkovém závodě toužil letos Stanislav Řezáč, vítěz loňského hodnocení FIS Marathon Cupu se však nakonec musel spokojit s devátým místem. "Na ten závod jsem zapomněl," tvrdí 32letý běžec.

V domácím prostředí však Řezáč dostal netradiční pozvánku. Italští soupeři jej nalákali na start běhu Milegrobe - nejtěžšího závodu do vrchu na světě. Tři dny mají běžci stejný program - ze startu v nadmořské výšce 1700 m se bruslením vydají na trať dlouhou 30 km.

"Už dlouho jsem si to chtěl vyzkoušet, tak jsem souhlasil," říká Řezáč. V konečném hodnocení klání skončil uplynulý víkend čtrnáctý.

Do dějiště závodů přitom přijel teprve ve čtvrtek, den před startem. "Vůbec jsem se nestihl adaptovat na nadmořskou výšku," tvrdí.

Před nedělním startem na Marcialonze si dopřál jeden den volna. "Cítím se docela unavený, takže Marcialonga tím může být ovlivněna," přiznává Řezáč před závodem, na který je přihlášeno 4700 běžců.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze