Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentace věří ve vzmach

24 2000
P r a h a - Vyhoupne se opět Kateřina Neumannová do formy umožňující někdejší občasná umístění na stupních vítězů? Dokáže Ladislav Rygl obhájit důstojnou pozici třetího muže severské kombinace? A prolomí skokani s novým trenérem Davidem Jiroutkem mátožné výkony z minulých sezon? Na třech frontách se vrhají čeští lyžaři do Světového poháru v klasických disciplínách.

Neumannová spoléhá na přípravu, jakou sotva kdy v minulosti prošla. Dovršila ji téměř třítýdenním tréninkem na Severu, najela tam téměř sedm set kilometrů. "Věříme ji, Katka se zdá v pohodě," řekl šéftrenér běžců Vladimír Palata.

Běžci, až na Neumannovou, která stále trénuje individuálně s trenérem Stanislavem Frühaufem, se vrátili ke společné přípravě. "Vsadili jsme na silné trenérské osobnosti, na Petráska u mužů a Kubicu u žen. Ti by měli stmelit oba týmy a navodit v nich bojového ducha," řekl šéftrenér Pavlata, který doufá, že jak Zuzana Kocumová, tak Lukáš Bauer se prosadí hodně vysoko v červené skupině, tedy mezi nejlepších třicet.

Především v Michala Doležala doufá skokanská reprezentace. "Zatím je to dobré, forma stoupá u všech," je mírně optimistický trenér Jiroutek, který do prvních závodů vyvolil mimo Doležela i Hlavu, Jandu a svého mladšího bratra. "Zklamal nás Sucháček, nenašel jistotu, měl v tréninku kolísavé výkony," řekl ředitel skokanského úseku Jiří Rázl. Trenér věří, že se mu podaří něco, na čem ztroskotali mnozí jeho předchůdci. "Bez vzájemné důvěry by to nešlo, na tu především sázím," řekl Jiroutek.

Ladislav Rygl, nejlepší lyžař Česka v minulé sezoně, se připravuje ve Svatém Mořici mezi švýcarskými reprezentanty, které trénuje jeho otec. Přípravu si prodlouží, první závody v severské kombinaci v Lillehammeru tento víkend odpadly pro nedostatek sněhu. "Láďa má na sněhu na devadesát skoků, ale dosud žádný na velkém můstku," řekl otec. "Ale je na tom stejně jako ostatní. Počkáme, až ten cirkus začne, pak se teprve ukáže, kdo s koho." Mladý Rygl bude na závody cestovat s českým týmem, ale jeho trenérem po celou sezonu zůstává otec.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze