Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Řepka byl skvělý

4 2000
Tomáš Řepka byl podle MF DNES nejlepším hráčem zápasu v Bulharsku. Jistota v obraně, fantastický hlavičkář, vítěz mnoha soubojů, v nichž se nenechá odstrčit. Podobně skvěle hrál i Karel Poborský, autor gólu, i kapitán Pavel Nedvěd. Nejlepší známkou je desítka, nejhorší jednička.

PAVEL SRNÍČEK 7

Prožil jeden z nejobtížnějších zápasů. Brankáři nemají rádi, když jsou na samotce. "Ztvrdnou" a může je potom překvapit toulavá střela. Srníček vše zvládl a nechyběla mu ani jeho tradiční troufalost, kdy po malé domů udělal, jednomu z Bulharů riskantní kličku.

MILAN FUKAL 4

Dobrý tahoun dopředu, mohl dát dva góly hlavou. Jenže v roli pravého obránce neoplýval jistotou. Po jeho straně se Bulhaři volně proháněli, odsud se sunula jejich ofenziva. I trenér Chovanec řekl, že hra krajních obránců nebyla stoprocentní.

KAREL RADA 5

Spolehlivý, nekazil. Nedokáže však naplnit roli hráče, který by měl mezi obránci tvořit, přinést nápad, zaujmout kolmým pasem na třicet metrů, sebrat míč a proniknout dopředu. V dobách libera to uměli Suchopárek, Kadlec i Kubík.

TOMÁŠ ŘEPKA 9

Poklona, pane Řepko. Suverén mezi obránci, ve vzduchu vyskočí o hlavu výš než ostatní, nezalekne se ničeho a je čím dál jistější ve hře nohama. Nenechá si nic líbit. Když v závěru jeden z Bulharů nasimuloval pád, podal mu ruku, zvedl ho a pak od plic seřval. Na to, že mu začne italská liga až za měsíc, hrál fantasticky. Proto má nejvyšší známku.

ROMAN TÝCE 6

Zažil první opravdu velký zápas v reprezentaci. Asi to na něj dolehlo, ze začátku působil nervózně, ale ve druhé půli se rozjel a nebezpečně i střílel. Záda mu při tom výborně kryl Horváth. Mohl by vyrůst v "jezdce" u lajny, jakého mají třeba Francouzi v Lizarazuovi.

KAREL POBORSKÝ 8

Tradičně ukázal pár fíglů, při nichž se Bulharům zatočila hlava. Jeho hlavní chvilka však přišla v 73. minutě. On jediný se odvážil kopat penaltu, a to i přesto, že byla nařízena po faulu na něj, což se ve fotbale považuje za riskantní. Proměnil ji naprosto sebejistě. Vzápětí mohl dát druhý gól.

RADEK BEJBL 5

Měl na starost bulharský trumf Balakova. Nepustil ho téměř k ničemu. Bylo to ovšem bránění urputné, pokaždé s faulem, a ne elegantní. V časech slávy hrál lépe.

PAVEL HORVÁTH 7

Chvílemi nenápadný, ale nesmírně užitečný pro mužstvo. Precizně rozehrával standardní situace, málem dal gól z rohu. Kdyby se mu tahle fajnovost povedla, bezpochyby by šlo o jeho nejlepší vystoupení v reprezentaci.

PAVEL NEDVĚD 8

Další z obdivuhodně bojujících "Italů". Patří mu cena pro největšího dříče. Tradičně se stal nejfaulovanějším hráčem, ale vyjma "penaltového" zákroku se krotil ve výlevech vzteku. Kariéru kapitána rozjel dobře.

VLADIMÍR ŠMICER 4

Hrál slabě. Možná se nechal otrávit tím, že mu nikdo neposílal kolmé přihrávky za beky. Celý zápas působil nenápadně, ospale. Několikrát se mohl dostat do gólové šance po odraženém míči, ale nebyl bystrý.

JAN KOLLER 5

Už šestý zápas po sobě nedal gól. Bulharům mohl nastřílet tři, od "stopaře" Kirilova se dokázal odtrhnout, ale chyběl mu klid při zakončení. Když ho trenér střídal, vypadal vždy dobrácký a pohodový Koller pěkně otráveně.

VRATISLAV LOKVENC 6

Oživil hru. Dobře si kryl míč, neztrácel ho. Jeho driblerský slalom u lajny, při němž se "napálili" tři obránci, přinesl gólovou šanci Poborskému. Tomáš Rosický a Petr Vlček nebyli hodnoceni, protože hráli krátce.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze