Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rekordmanku Strýcovou ničily neustálé pauzy. Rozbrečela jsem se, přiznala

Barbora Záhlavová-Strýcová | foto: Michal Šula, MF DNES

19 2010
Melbourne (Od spolupracovníka iDNES.cz) - Už druhou výraznou stopu do historie Australian Open udělala Barbora Záhlavová-Strýcová. V roce 2002 vyhrála v Melbourne soutěž juniorek, dnes se pak stala přímou účastnicí nejdelšího zápasu ženské dvouhry v historii turnaje, když duel s Ruskou Kulikovovou protáhla kvůli dešti na dva dny a díky sedmi neproměněným mečbolům na rekordních 259 minut.

"Ale dneska jsem proměnila hned ten první!" smála se rozpustile Strýcová, když dnešní dohrávku zvládla za pár minut a mohla po výsledku 7:6(5), 6:7(10) a  6:3 konečně uzavřít jednu z nejdelších kapitol své kariéry.

Nešlo to takhle rychle ukončit už včera?
Taky bych ráda, ale prostě to nějak nešlo. Byl to opravdu vyrovnaný zápas, zdejší kurty jsou navíc pomalejší, takže jsme hrály hrozně dlouhé výměny. Vždyť jen do prvního přerušení jsme se tahaly o každý míček přes tři hodiny.

Přitom mohlo být hotovo daleko dřív, měla jste sedm mečbolů.
Je to tak, první tři v průběhu druhého setu, další čtyři v tie-breaku, ale nic... Nebyla jsem prostě schopná ten zápas ukončit, přišlo mi to úplně zakletý! Nervozitou to nebylo, prostě mi najednou vůbec nešla ruka, takový stav jsem asi ještě nezažila, ani tak dlouhý zápas.

Časté přerušování vám asi taky moc na náladě nepřidalo...
Tak to rozhodně, nakonec to včera přerušili snad desetkrát a ke konci mě to už pěkně deptalo! Neustálé pauzy, oblékání, čekání, pak zase rychlé zahřátí, krátká hra a zase další pauza... V jednu chvíli jsem se z toho bezmocí při dalším přerušení na lavičce normálně rozbrečela.

Jak se vám hrálo za umělého osvětlení?
Ta večerní pasáž pod lampičkami byla paradoxně nejlepší, už tolik nefoukalo, zatímco předtím někdy kolem šesté večer se v tom větru už skoro nedalo hrát. Proto nechápu, proč jsme to nakonec nedohrály už včera - nepršelo, nefoukalo, světla bylo dost, ale stejně to nakonec přeložili na druhý den.

Nezdálo se vám pak v noci o mečbolech?
Tak to vůbec, spala jsem dobře, asi sedm hodin a až do rozcvičky před dnešní dohrávkou jsem se cítila fajn, žádné známky nervozity. Ale při rozehrávce mi najednou nějak přestaly jít nohy a začala jsem mít trochu obavy, ty ale hned rozptýlila soupeřka, která dnes byla neuvěřitelně nervózní, což bylo poznat hned po jednom zkaženém úderu, s nímž včera neměla sebemenší problém.

Hodně důležitý byl hned první míček dnešní dohrávky. Měla jste brejk 4:3, ale při svém servisu stav 30:40.
Ta situace byla opravdu těžká, pořád jsem přemýšlela, kam ten důležitý servis nejlíp zahrát, ale pak jsem si najednou řekla - hlavně tref kurt - a povedlo se! Pak už to šlo hladce, soupeřka během těch 10-15 minut uhrála snad jen jeden míč.

Už zítra vás čeká Ruska Safinová, budete na ni mít dost sil?
Je pravda, že bych po tom všem teď den volna uvítala, navíc Safinová dohrála své první kolo včera brzy odpoledne a ještě v hale, takže podmínky určitě mít stejné nebudeme. Ale je na špičce žebříčku, tyhle z toho pramenící výhody si sama vybojovala, takže to neřeším a věřím, že když jsem ji už v minulosti porazila, můžu to zopakovat i tady v Melbourne.

Autor: pro iDNES.cz


Najdete na iDNES.czmobilní verze