Reichel zazářil i podruhé

Z l í n -
Také druhé utkání čtvrtfinálové série se změnilo v představení jednoho muže. Znovu rozhodoval litvínovský kapitán Robert Reichel. Ke dvěma čtvrtečním přihrávkám přidal dvě branky a v přesilovce ještě rozehrál akci, kterou proměnil v gól na 3:1 Petr Rosol. "Jestliže Reichel jede, je k neudržení. Ovšem zaměřit se na něho nemělo cenu. Bylo by to jen na škodu," vysvětloval zlínský asistent Stanislav Přikryl. Možná, že to měli domácí alespoň zkusit. Reichel byl u pěti gólů ze šesti, které Litvínov v sérii zatím nastřílel. Zlomem sobotního zápasu byla 30. minuta, kdy Reichlův nájezd v oslabení zastavil faulem obránce Homer. Reichel z trestného střílení vyrovnal na 1:1. O tři minuty později pak sólem, které zahájil otočkou za brankářem Orctem, přidal druhý gól. "Nastala kritická situace, to se nemělo stát. Znervózněli jsme," řekl k tomu asistent Přikryl. Z krize se Zlín už nevymanil. Šanci měl v jedenácti přesilovkách, avšak využil jen dvě. "Hráli jsme ještě lépe než na úvod, jsem spokojen," pochvaloval si litvínovský trenér Václav Sýkora.
Branky a nahrávky: 20. Kotásek (Marušák, Veselý), 56. Korhoň (Balaštík, Hamrlík) - 30. Reichel, 34. Reichel, 47. Rosol (Gýna), 51. Kotrla (Kysela). Rozhodčí: Šindler. Vyloučení: 10:14, navíc Homer 10 minut, Balász 5 minut a do konce. Využití: 2:2. Oslabení: 0:1. Diváků: 7388. Třetiny: 1:0, 0:2, 1:2. Vývoj skóre: 1:0, 1:4, 2:4.

Zlín: Hudáček - Hamrlík, Homer (Od 33. do 40. Malena), Marušák, Mojžíš, Luža, Žižka - Okál, Čajánek, Navrátil - Kotásek, Štraub, Veselý - Balaštík, Leška, Korhoň - Vala, Jenáček, Ambruz.

Litvínov: Orct - Gýna, Nikolov, Štrbák, Mrázek, Pilař, Černošek - Rosol, Reichel, Kubinčák - Branda, Alinč, Balász (41. Trávníček) - Kysela, Piroš, Kotrla.

Témata: Robert Reichel