Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Řeči o olympiádě už nás unavují, tvrdí střelci

29 2006
Pardubice - V odlišném rozpoložení včera odcestovali na mistrovství světa čeští střelci Leoš Hlaváček a Jan Sychra. Zatímco dvaačtyřicetiletý Hlaváček je po nedávném osmém místě v podniku Světového poháru v Suhlu plný optimismu, o pět roků mladší Sychra měl ještě nedávno chuť hodit svou flintu Perazzi do žita.

"Je to hodně zvláštní mistrovství. Zatímco dříve všichni prahli po medailích, teď jde v podstatě jen o jedno - vystřílet olympiádu," pokrčil rameny dvojnásobný účastník her.

Jde ale v podstatě o totéž, protože jisté účastnické místo mají všichni tři medailisté. "Já to vnímám podobně jako Honza. Řeči o olympiádě už mě unavují. Spíš si to ale nepřipouštím," nezapře notorického flegmatika Hlaváček.

Veze se na německé vlně Leoš Hlaváček se do Záhřebu těší minimálně ze tří důvodů.

1. Cítí formu. "Kdybych měl říct jak se cítím zrovna teď, odpověděl bych, že fazona je famózní," směje se. "Jenomže ono to jaksi závisí na mnoha okolnostech - jak se kdo vyspí, na počasí i tlaku vzduchu," vysvětluje.

2. Hlaváček se veze na německé vlně. Nedávný Světový pohár v Suhlu mu sice připravil i velké zklamání z toho, že těsně přišel o šestičlenné finále, přesto si z toho bere to lepší. "Dokázal jsem, že stále patřím do špičky," usmívá se.

3. Pardubický skeetař střílející za hradeckou Duklu je zvědavý na zbrusu novou chorvatskou střelnici. "Je úplně předělaná. Dokonce se dlouho spekulovalo o tom, že bohorovní Chorvati ji nestihnou dokončit a mistrovství se přesune do Itálie," říká zkušený borec.

Malé cíle? To by Hlaváček považoval za alibismus. VSuhlu nebyl spokojený ani s nástřelem 119 bodů, který jej vynesl na osmé místo.

"Teď chci minimálně 122 bodů a finále," říká bojovně. Jenomže je v tom malý háček: "Na start se postaví 145 lidí a minimálně sto z nich umí nastřílet právě 122 bodíků. Je to taková sázka do loterie," poznamenal nabuzený střelec. "Třeba si ale vylosuju správná čísla," dodal.

Sychru skeet zase baví Tentokrát žádné cíle si pro záhřebský šampionát nedává Jan Sychra. "Chtěl bych jen zlomit letošní krizi. Zatím mám takový time-out," zamračil se.

Pravda je taková, že Sychra pamatuje daleko lepší roky. Jeho letošní bilance ze čtyř závodů Světového poháru je 17. místo v Číně, 37. v USA, 24. příčka v Egyptě a naposledy v Suhlu byl až šedesátý.

"Přepadaly mě už i myšlenky na konec. Ale všichni mě přemlouvají, že takovou krizi občas chytne každý, tak tomu budu věřit," usmál se.

Jak z toho ven? Sychra zvolil osvědčený recept - odpočinek. "Tři týdny jsem se na flintu ani nepodíval, hrál jsem tenis a aktivně odpočíval," poznamenal další z ekipy hradeckých skeetařů, který se usadil v Hrobicích.

Zdá se však, že klid Sychrovi jen prospěl: "Funguje to. Střílení mě zase začalo bavit," řekl optimisticky střelec, kterým zatím necloumá nervozita. "Však ono to přijde.

A když ne v individuálním závodě, v družstvech přijde tutově. To abych to klukům nepokazil," uzavřel.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze