Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rallye Šumava se vrací do dubnového termínu a chystá i novinky

Václav Pech při Rallye Příbram. | foto: Ján Honza

13 2015
Nejsledovanější motoristická akce v regionu slaví velké jubileum. Nejstarší domácí automobilová soutěž napíše za pár týdnů už svůj padesátý díl! A po letech je znovu úvodním podnikem domácího šampionátu.

Bude to pro motoristické fanoušky pořádně lákavý víkend. Na start Rallye Šumava by se v pátek 23. dubna měla postavit kompletní česká špička, chybět nebude ani obhájce celkového prvenství a plzeňský patriot Václav Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem a vozem Mitsubishi. A soutěž letos okoření i speciály WRC.

Přestože Pech i další jezdci znají Rallye Šumava dokonale, může je letos zaskočit několik novinek. Pořadatelé se totiž zejména na Strakonicku setkali s nepochopením některých místních obyvatel a zastupitelů, což jim zkomplikovalo sestavení tratí.

„Nakonec jsme byli nuceni plánovaný model pozměnit, pro jezdce jsou proto připraveny některé odlišné úseky od těch v minulosti. Vimperskou etapu nicméně opět pojedeme v sobotu, na pátek jsou i tentokrát připraveny úseky v okolí Klatov,“ prozradil ředitel soutěže Jan Valenta na webu pamk.cz.

Kalendář Mistrovství ČR v rallye na rok 2015

* 24. - 25. dubna Rallye Šumava Klatovy
* 22. - 23. května Rallye Český Krumlov
* 19. - 20. června Agrotec Rally Hustopeče
* 10. - 12. července Rally Bohemia Mladá Boleslav
* 28. - 30. srpna Barum Czech Rally Zlín
* 2. - 4. října 37. Rally Příbram

I letošní Rallye Šumava zahájí tradiční Klatovský okruh, ale i tady čeká závodníky velká změna. „Rozhodli jsme se, že 50. ročník je ideální příležitostí pro trochu nečekaný tah. Okruh se pojede v opačném směru, což se doteď v rámci Šumavy ještě nezkoušelo. Věříme, že diváky i jezdce tato změna zaujme,“ doplnil ředitel Rallye Šumava.

Novinkou je i opětové povolení startu legendárních speciálů WRC. „Jubileum Šumavy bychom rádi oslavili opravdu důstojně,“ prohlásil Jan Valenta.

Rallye Šumava se pojede 23. až 25. dubna, současně s ní se koná i sesterská Historic Vltava Rallye. Pořadatelé hodlají přizvat na návštěvu bývalé vítěze nejstarší domácí soutěže a nově vypsali Rallye Šumava Legend, při které se nablýskané staré vozy budou prohánět přímo na trati.

Poslední dubnový víkend tak na Klatovsku zahřmí motory hodně hlasitě. „Trhne“ jubilejní Rallye Šumava i divácký rekord?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze