Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trněný si v cíli Rallye Klatovy myslel, že je druhý. Pak slavil

Vítězná posádka Karel Trněný (vpravo) a Václav Pritzl při vyhlášení výsledků Rallye Klatovy | foto: ČTK

6 2015
Nečekaného vítěze měl závěrečný podnik českého mistrovství v automobilových soutěžích. Rallye Klatovy ovládl Karel Trněný na voze Škoda Fabia WRC se spolujezdcem Václavem Pritzlem.

„To snad ani nejde popsat. Jsme šťastní, pocity jsou to velice příjemné, moc si to užíváme,“ reagoval Karel Trněný na dotaz, co říká na překvapivý víkendový triumf.

Aby také ne, vždyť z vítězství v závodě českého šampionátu se radoval naposledy před osmi lety. „Těžko si lze představit lepší injekci do žil před další sezonou,“ doplnil 42letý jezdec z Meclova na Domažlicku.

Až do startu poslední erzety vedl Jan Dohnal. Nakonec do ní ale ani nevyjel. Kdy jste zjistil, že máte šanci na vítězství?
Na startu není prostor sledovat soupeře. Navíc Honza měl vyjet až dvě minuty po nás. Takže nás ani nenapadlo, že by se něco takového mohlo stát, i když rallye jezdíme už strašně dlouho a víme, jak dokáže být krásná i zákeřná zároveň.

To jste museli být v cíli docela překvapení, ne?
Ani po dojezdu poslední erzety jsme nic nezkoumali. Byli jsme spokojení s tím, že jsme konečně zajeli podle našich představ. Soustředili jsme se na to, abychom se udrželi druzí před Odložilíkem.

Čím si vysvětlujete, že vám Rallye Klatovy takhle sedla?
Věděli jsme, že trať by měla vozům WRC vyhovovat. Pořád jsou to velmi výkonná auta, i když podvozek už těm novodobým vozům nestačí. Ale na rychlejších tratích jsou šance pořád velké.

Navíc jste jel téměř doma...
Znalost regionu nám také hrála do karet. Především rychlostky na Domažlicku mám dokonale najeté.

Vy se v poslední době soustředíte hlavně na sprintrallye a také Rallye Klatovy byla jednodenní soutěž. Mohlo mít i tohle vliv na váš úspěch?
Určitě. Především proto, že jsme teď v závodním tempu. Před 14 dny jsme jeli v Jeseníku, kde se nám náramně dařilo. My vůbec ty druhé poloviny roku míváme lepší. Tak snad to teď dotáhneme za dva týdny i ve Vsetíně, kde je poslední závod sprintového mistrovství.

A potom?
Už pomalu přemýšlíme o příští sezoně. Není žádným tajemstvím, že bychom si rádi pořídili Škodu Fabii R5. Šance je a vítězství v Klatovech bylo velkou vzpruhou, zvlášť v našem věku.Najdete na iDNES.czmobilní verze