Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dvacátý. Mám neskutečnou radost, řekl po Dakaru motocyklista Klymčiw

Český motocyklista Ondřej Klymčiw s pracovnicí ambasády ČR v Buenos Aires Radkou Navarovou před startem Rallye Dakar. | foto: Reuters

19 2015
Na motorce vezl jedno z nejvyšších čísel ve startovním poli, 160. Ovšem závodník pardubické stáje Barth Racing Ondřej Klymčiw si na letošní Rallye Dakar, ač nováček, rozhodně nepočínal jako nějaký vyplašený zajíc. V cíli legendárního závodu v argentinském Buenos Aires se mohl s týmem pyšnit z výborného dvacátého místa.

„Jsem rád, že je to za mnou,“ přiznal 29letý motocyklista po úspěšném absolvování trasy dlouhé 9295 kilometrů. „V závěrečné etapě (z Rosaria do Buenos Aires) jsem měl trochu starosti s tím, abych si tu dvacátou pozici pohlídal. Dvě a půl minuty za mnou byl hodně rychlý kluk z Brazílie (Jean De Azevedo),“ vysvětloval Klymčiw.

Azeveda záhy na prašné trati předhonil, pak se ovšem spustil liják a rodák z Řečan nad Labem raději zvolnil. Bylo by zbytečné dávat všanc celou čtrnáctidenní dřinu na Dakaru. „Jel jsem hodně opatrně, abych to někde nerozbil,“ líčil Klymčiw a pokračoval: „Potom jsme znovu vjeli do sucha do prachu a následně opět začalo pršet. Zaplaťpánbůh za to, že to zastavili, protože jinak by se něco stalo,“ přemítal jezdec.

Obdivuhodného výsledku na svém premiérovém Dakaru si náležitě považuje. „Řekli jsme si, že bychom chtěli být do top 20, a to se nám povedlo. Je to samozřejmě obrovské štěstí a mám z toho neskutečnou radost. Všichni v týmu pro to udělali maximum. Jsem rád, že jsem v cíli živý a zdravý, a těším se domů,“ řekl.

Závod mu prý ubíhal poměrně rychle. „I když trápení tam bylo dost. Chvílemi to bylo docela náročné a doufám, že na příští rok se posuneme opět trochu výš,“ vyjádřil touhu se na rallye vrátit. Předtím si však dá do pořádku levé koleno a pravý kotník, jejichž operaci kvůli Dakaru odložil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze