Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na náš dakarský tým jsem hrdý, říká šéf Barth Racing

David Pabiška na Rallye Dakar | foto: Facebook SP MOTO

21 2016
Přestože do cíle Dakaru v argentinském Rosariu dospěla jenom třetina jeho sestavy, jmenovitě motocyklový závodník David Pabiška, je manažer Michal Burkoň s letošní účastí pardubického týmu Barth Racing v nejtěžším rallyovém závodě světa spokojený.

„Celkově se týmu dařilo, sbírali jsme zkušenosti, užili jsme si to a jsme rádi, že jsme tam mohli být. Jsem na tým hrdý a na všechny jeho členy jsem pyšný. Každý plnil své úkoly perfektně a hlavně je důležité, že jsme si sedli po lidské stránce. Moc to pro mě znamená,“ uvedl Burkoň, jenž se s týmem do Jižní Ameriky vypravil podruhé.

Po loňském dvacátém místě Ondřeje Klymčiwa si teď Barth Racing připsal třicáté v podání zkušeného Pabišky. Další motorkář Rudolf Lhotský ani pětinásobný vítěz kategorie čtyřkolek Josef Macháček, jenž letos závodil ve dvoumístné bugině s navigátorem Martinem Plechatým, ve finální výsledkové listině bohužel nefigurují. Nováček na Dakaru Lhotský byl nucen odstoupit kvůli dehydrataci během náročné maratonské etapy, Macháček zase pro technickou závadu na vozidle.

Burkoň přesto věří, že se jeho týmu povedlo splnit očekávání fanoušků. „Bylo jich opravdu hodně a jejich podpory si moc vážíme. Posouvalo nás to dál a motivovalo k dalším výsledkům. Doufáme, že si to s námi užili. Poděkovat bychom chtěli také partnerům a sponzorům, kteří nám pomohli se této finančně náročné akce zúčastnit,“ dodal šéf Barth Racing.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze