Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bolavý zadek i diktát z vyjmenovaných slov. Jaký byl Dakar bez Dakaru?

4 2016
Dva dny má za sebou Rallye Dakar, ale vlastně jako by nebyly. Ani prolog, ani první ostrá etapa se v Jižní Americe nedojela. Sobotní úvod byl zrušen kvůli havárii čínské jezdkyně, nedělní erzeta zase kvůli přívalovým dešťům. A byť déšť trápí účastníky i v pondělí, tak se v o něco kratší verzi přeci jen pojede. Jak ale čeští jezdci trávili dva dny bez závodění?

Martin Macík seděl ve svém kamionu a po stokilometrovém přejezdu už toho měl v neděli dost. „A tak jsme si museli najít jinou zábavu, aby mě kluci probrali, a tak mě zkoušeli z vyjmenovaných slov,“ popisoval jízdu Macík.

Výsledek? „Samozřejmě jsem propadl.“

Když se ale karty obrátily a on pro změnu zkoušel svého navigátora a mechanika, mohl i on vyřknout přísný ortel: „Všichni z diktátu za pět.“

Jiný Martin, ten s příjmením Prokop, úvodní prolog odjel. Skončil na 14. místě, což je na dakarského novice velmi dobrý výsledek, ovšem i on nedělní přejíždění v hustém lijáku protrpěl. „V autě jsme zase seděli mnoho mnoho hodin a moje zatím jediná zkušenost s Dakarem je bolavý zadek. Tak doufám, že to v pondělí už konečně dopadne a pojedeme,“ řekl Prokop.

Že ale pořadatelé nedělní klání zrušili, čeští jezdci přijali. „Bylo zbytečné riskovat. „Nemohly vzlétnou helikoptéry, proto jsem zastánce toho, že to odpískali. Lepší, než kdybychom pak někde zůstali ležet bez pomoci,“ uvedl pilot kamionu Martin Kolomý.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze