Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ostravský tým s Lloverou se zapsal do historie Dakaru

23 2016
Výjimečný počin se povedl ostravskému týmu Bonver Dakar Project na letošním ročníku dakarské rallye. „Všechny tři posádky kamionů nejnáročnější rallye světa úspěšně dokončily,“ těšilo šéfa týmu Tomáše Vrátného, který skončil v klasifikaci na šestnáctém místě.

„Nejlepší z našich jezdců byl kazašský pilot Artur Ardavičus, největšího úspěchu ovšem dosáhl andorrský Albert Llovera, přestože v soutěži obsadil až pětatřicáté místo. Jako první handicapovaný pilot v historii totiž dokončil závod v kategorii kamionů,“ připomněl Vrátný.

„Je neuvěřitelné, jak silnou vůli má Albert. To, co zažil v posledních dnech soutěže, by bylo konečnou pro spoustu jiných závodníků. On se však nevzdal a všechno překonal,“ obdivoval svého týmového kolegu Vrátný.

Llovera totiž v desáté a jedenácté etapě zažil těžké situace. S tatrováckým speciálem se převrátil na střechu a noc strávil v dunách. „Nikdo z nás si nedokáže představit, co musel Albert a jeho posádka během posledních dní vydržet. Obě etapy byly velice náročné, a to jak fyzicky, tak psychicky. Kluci jeli jen na zadní náhon, několikrát vyhrabávali desetitunové monstrum z písku, převrátili se a strávili noc v dunách. Je to silný příběh, který je neuvěřitelný nejenom pro nás, ale i v celosvětovém měřítku,“ řekl Vrátný.

„Jsem nesmírně šťastný. To, co se odehrálo v dunách, bylo neuvěřitelné. Chtěl bych poděkovat všem z týmu za pomoc,“ povídal andorrský závodník, jenž je kvůli svému handicapu upoután na invalidní vozík. „Vyzdvihl bych i práci mechaniků, sáhli si na dno,“ poznamenal Vrátný.

Autor:


Grafton Recruitment Praha
TECHNOLOG POVRCHOVÝ ÚPRAV | KLADENSKO

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze