Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ralfa Schumachera rozzlobil slavnější bratr

9 2000
B a r c e l o n a - Nedělní Velká cena Španělska formule 1 vnesla poprvé po 48 společných závodech v mistrovství světa neshody mezi bratry Schumacherovy. Jablkem sváru se stal dramatický souboj v závěru závodu mezi viditelně pomalejším Michaelem a Ralfem, z kterého těžil Michaelův týmový kolega z týmu Ferrari Rubens Barrichello a posunul se na konečné třetí místo. Podle mladšího ze Schumacherů byla bratrova akce úmyslná. "Souboj s mým bratrem mě stál místo na stupních vítězů. Po závodě jsme si vyměnili pár slov, ale obsah rozhovoru nechci komentovat," sdělil stroze Ralf den po závodě, když předtím v Barceloně s okolím vůbec nekomunikoval.
Podporu našel u bývalého jezdce F1 Jochena Masse. "Michaelovi v té době muselo být jasné, že má problém. Měl se stáhnout a neriskovat. On ale myslel jenom na svůj tým."
Michael Schumacher neměl pro svého bratra příliš pochopení.

"Při nejlepší vůli nemohu pochopit, proč by měl být naštvaný. I když člověku nejede auto, snaží se přece své místo bránit," komentoval napínavou scénu ze závěru závodu. "Kdyby vyčkal za mnou na vhodnější okamžik k předjíždění, místo by neztratil. Jestliže ho to nyní trápí, musí se s tím sám vyrovnat. Podle mne byl manévr zcela v pořádku," pravil.

Posléze ale přeci jen trochu projevil k Ralfovi jisté sourozenecké sympatie. "Je mi
Ralfa líto, ale vůbec jsem netušil, že je za námi ještě Barrichello. Soustředil jsem se jen na své problémy. když člověk bojuje se špatnou pneumatikou, nemá čas dívat se do zrcátka."

Vzájemnou kolizi měli bratři již v roce 1997 při Velké ceně Lucemburska, kdy Ralf hned v prvním kole nezaviněně 'sestřelil' z trati Michaela. Také v předchozím závodě v Silverstonu spolu sváděli tvrdý boj, oba se ale shodli, že byl v rámci fair play. V Barceloně však na jejich společný snímek fotografové čekali marně ještě dvě hodiny po závodě. Oba bratři se po rozhovoru potají vytratili zadními východy.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze