Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rakušan Klien bude jezdit za tým Jaguar

2 2003
Londýn - Roční smlouvu s opcí na další dvě sezony uzavřel rakouský pilot Christian Klien se stájí Jaguar. Nahradí tak Brita Justina Wilsona. "Je to zklamání, ale já to nijak nemohu ovlivnit," konstatoval smutně Wilson. Klien bude příští rok jezdit ve formuli 1 spolu s Australanem Markem Webberem.

"Nemáme vůbec pochybnosti o jeho potenciálu. Je to úžasný talent," věří výkonný ředitel Jaguaru David Pitchforth, přestože Klien získal první zkušenosti s monopostem formule 1 teprve minulý týden na testech v Barceloně.

Wilson, který v posledních pěti závodech nahradil u Jaguara Brazilce Antonia Pizzoniu, má nejistou budoucnost. "Možná Minardi," doufá Wilson.

Nová pravidla pro rok 2004 povolí šesti nejhorším týmům použít v pátečním tréninku i třetí vůz, ale nemůže v něm sedět pilot, který za uplynulé dva roky nastoupil k šesti a více Velkým cenám. "Čekám, jak se situace vyvine," podotkl Wilson.

Klien jezdil v této sezoně v německé formuli 3 a zaujal při testech v Barceloně. "Byl maximálně klidný, soustředěný a nijak ho první zkušenost s formulí 1 nezaskočila. Velmi dobře spolupracoval s týmovými mechaniky a s větší rychlostí vozu se bez potíží vyrovnal," připojil Pitchforth.

Klien je rád, že jeho tvrdá práce přinesla ovoce. "Bez ohledu na únavu jsem na sobě stále pracoval, abych se na tuto úroveň dostal. Uvědomuji si však, že opravdu tvrdá práce pro mě začíná až teď," podotkl.

Nový pilot Jaguaru Christian Klien na trati v Barceloně.

Nový pilot Jaguar Christian Klien.

Christian Klien pod logem Jaguaru, za nějž bude v roce 2004 jezdit.

Autoři: ,






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze