Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalistům ČZU pomůže trenér z Brazílie. Přivítal ho i Sobotka

Brazilského trenéra Rafaela Joseho Petryho (vlevo) přivítal v Praze i místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (vpravo), volejbalový fanoušek a patron mládeže ČZU. | foto: ČZU Praha

18 2014
V prostředí, které většinou vítá spíš politické návštěvy, představilo vedení volejbalového klubu ČZU Praha novou posilu. Ne do hráčského kádru, ale do realizačního týmu. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby tahle nová tvář nepřicestovala z velké dálky – z Brazílie.

Ano, právě z jihoamerické země, proslavené hlavně fotbalem, přichází do klubu nový trenér, dvaatřicetiletý Rafael Jose Petry. Na starosti bude mít práci s mládeží, na kterou ČZU dlouhodobě dává velký důraz.

Však také Český volejbalový svaz vyhodnotil ČZU jako nejlepší v tréninku mládeže za poslední tři roky. A teď to vypadá, že by se náskok před ostatními českými týmy mohl ještě zvýšit – zásluhou Petryho, vyhlášeného odborníka.

Ten by měl podle prezidenta klubu Jiřího Olšiaka zavést v mládežnických týmech moderní způsoby tréninku. Osvojil si je jak doma v Brazílii, kde mimo jiné vedl juniorský reprezentační tým žen, tak při nedávném angažmá v Portugalsku.

"Je pro mne čest být tady a připojit se ke klubu ČZU Praha. Jsem tu, abych dělal svoji práci, pomohl s rozvojem mladých hráčů, a věřím, že výsledky budou vidět," zadoufal Petry na úvod svého pražského angažmá.

Tisková konference, na které ho klub veřejnosti představil se odehrála na netradičním místě: v prostorách Senátu. Představitele ČZU tam pozval místopředseda horní komory parlamentu Přemysl Sobotka, který je patronem klubové mládeže.

"Když jsem se dozvěděl, že ČZU angažuje brazilského trenéra pro práci s mládeží, kterou dlouhodobě podporuji, rozhodl jsem se zástupce klubu i s trenérem pozvat sem do Senátu," prozradil Sobotka. "Uvědomuji si, jak důležitá je práce s mládeží. Také proto, aby se český volejbal opět vrátil na úroveň, na které se pohyboval dřív."

Petry se narodil v roce 1981 v Porto Alegre. Mimo Brazílie a Portugalska působil také u kolumbijského národního týmu juniorek, se kterým se v roce 2012 kvalifikoval na mistrovství světa.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze