NADHOZ. Česká tenistka Lucie Šafářová se chystá na podání v utkání 1. kola

NADHOZ. Česká tenistka Lucie Šafářová se chystá na podání v utkání 1. kola Roland Garros. | foto: Reuters

Šafářová získala v Québeku titul, zato Hlaváčková a Hradecká neuspěly

• 6
Česká tenistka Lucie Šafářová se dočkala svého pátého titulu na okruhu WTA. Ve finále v kanadském Québeku porazila Novozélanďanku Marinu Erakovicovou 6:4 a 6:3. Její krajanky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká naopak tamtéž neuspěly. Ve finále čtyřhry podlehly rusko-australskému páru Alla Kudrjavcevová, Anastasia Rodionovová 4:6 a 3:6.

Šestadvacetiletá Šafářová čekala na titul ve dvouhře od roku 2008, kdy vyhrála ve Forest Hills. Předtím zvítězila v Estorilu a Forest Hills v roce 2005 a Gold Coast ovládla o rok později. Výhrou v Québeku si vylepšila finálovou bilanci na 5:7.

Šafářová hrála v Québeku finále i v roce 2009, ale tehdy v něm proti Maďarce Melindě Czinkové neuspěla. Letos ale prošla turnajem jistě, set ztratila pouze v semifinále v utkání s domácí Eugenií Bouchardovou. Ve světovém žebříčku se Šafářová díky výhře posune z 48. pozice zhruba k pětatřicátému místu.

Šafářová se poprvé raduje z výhry ve dvouhře pod trenérem Robertem Steckleym z Kanady, s kterým pracuje od Roland Garros. Brněnská rodačka triumfem ukončila špatné období - před Québekem prohrála pět ze sedmi zápasů.

Týden po triumfu na závěrečném grandslamu sezony stříbrné olympijské medailistky Hlaváčková a Hradecká nenaplnily v Québeku roli nasazených jedniček. V utkání s turnajovými dvojkami čtyřikrát ztratily servis, a i když dvakrát uspěly na returnu, prohrály za 68 minut ve dvou setech.

Tenisový turnaj žen v Québeku

(tvrdý povrch, dotace 235 000 dolarů):

Dvouhra - finále:
Šafářová (3-ČR) - Erakovicová (6-N. Zél.) 6:4, 6:3.

Čtyřhra - finále:
Kudrjavcevová, Rodionovová (2-Rus./Austr.) - Hlaváčková, Hradecká (1-ČR) 6:4, 6:3.