Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prvenství na Bohemii obhajuje Hänninen, po titulu touží také Prokop

Martin Prokop a jeho Ford Fiesta S2000 | foto: SLUKAFOTO

2 2010
Motoristický svátek je po roce opět tady. Mladá Boleslav a její okolí budou ode dneška hostitelem Rally Bohemia. 37. ročník přivábil českou elitu, které budou konkurovat čtyři desítky zahraničních posádek. A celkový počet přihlášených? 115.

"Je to neuvěřitelné číslo, kterým se jen tak nějaký závod nemůže pyšnit," řekl Daniel Porazil, tajemník organizačního výboru Rally Bohemia.

Doprovodný program začal už včera. Na Městském stadionu v Mladé Boleslavi celé odpoledne probíhaly hry pro děti, uskutečnil se fotbalový turnaj pro zaměstnance automobilky, dorazil cyklista na velkém kole Josef Zimovčák a v závěru dne vystoupila zpěvačka Ewa Farna. "Naším cílem bylo, aby si každý člověk přišel na své," vysvětlil Porazil.

Samotný závod odstartuje dnes v 17 hodin speciální rychlostní zkouškou v Sosnové u České Lípy. K dalším RZ se závodníci vydají v sobotu po osmé ranní od administrativního centra Škoda Auto, kde je umístěno servisní zázemí pro vozidla.

"Fanoušci by měli dorazit i tam. Je zajímavé nahlédnout do zákulisí," uvedl Porazil.

Závodní auta se proženou také přímo ulicemi Mladé Boleslavi. Staroměstská RZ je na programu v sobotu v 17.26 a povede od Náměstí Na Kozině kolem zimního stadionu až k letišti.

V neděli se bude závodit v okolí Železného Brodu a závěrečný ceremoniál se uskuteční před sedmnáctou hodinou v Mladé Boleslavi opět u administrativní budovy automobilky.

A kdo by si mohl dojet pro vítězství? Loňský triumf obhajuje Fin Juho Hänninen z továrního týmu Škoda Motorsport a mezi favority se řadí i letos. "Pojede s novou evoluční verzí Fabie S2000," prozradil Porazil.

Stejný vůz má k dispozici i Pavel Valoušek. "Profil trati by měl autu maximálně vyhovovat," tvrdí prozatímní lídr mistrovství ČR.

Vůbec největším favoritem je však úřadující mistr světa v juniorské kategorii JWRC Martin Prokop, který do rally vyrazí s jedničkou na kapotě. "Sledoval jsem některé úvodní závody českého mistrovství a byl jsem překvapený, v jakém tempu kluci jeli. Nebude jednoduché uspět," soudí Prokop.

Na špici by rádi pronikli i Václav Pech, Roman Kresta, Francouz Bouffier či Polák Kuzaj. Ten by mohl mít na startu podle přihlášek dalších 33 krajanů, protože Rally Bohemia byla letos zařazena také do polského šampionátu. Ke komu nakonec bude putovat pohár?

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze