Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prší další trofeje, přemožitelka mužů Olivia se ale těší hlavně na štěně

Olivia Prokopová s čerstvými trofejemi. | foto: Jiří Heller

22 2010
Mistryní světa už je, ale v golfu, i v tom "jejím", se ty nejcennější tituly rozdávají na jiných turnajích. Olivia Prokopová letos konečně uspěla i na US Masters. "Po loňské čtvrté pozici v kategorii profesionálů jsem opravdu toužila po nějakém poháru," řekla spokojeně po návratu z USA na tiskové konferenci v Horním Bezděkově, kde trénuje.

Patnáctiletá dívka poráží v adventure golfu dospělé muže a to nemusí být všem vždy po chuti. "Ti, kdož opravdu umějí hrát, oceňují systematičnost a dřinu, kterou Olivia každý den přípravě věnuje. Pouze ti méně zdatní se dívají divně," shrnul trenér Aleš Vlk.

Ten letos převzal tuto roli po strůjci minulých úspěchů Marku Špidrovi. "Více se věnuji statistikám. Rozebírám výsledky jednotlivých tréninkových koleček, vyhodnocuji, kdy je třeba udělat volno, kdy trénink odlehčit, čemu se naopak více věnovat. S týmem jsme na hřišti ze všech hráčů nejvíce, nikdo nevěnuje přípravě takové množství dní, takovou intenzitu," podotkl.

Sama Olivia potvrzuje, že druhé místo z mekky adventure golfu Myrtle Beach se rodilo už v přípravě: "Na místě jsme byli s mým týmem tři týdny, každý den jsme věnovali tréninku a přípravě na kvalitní výsledek. Prvně jsem hrála na US Masters v roce 2002, cesta k dosavadnímu vrcholu mi trvala dvanáct let."

Mistryně světa v adventure golfu Olivia Prokopová.

Pohárů je za tu dobu moře, ale teď přicházejí ty nejcennější. Vedle toho za druhé místo v Turnaji mistrů představila jeho majitelka zlatý za vítězství v kategorii žen a ještě jeden za druhé místo v nejstarším minigolfovém turnaji National Championship organizace PPA (Putt-Putt) v Lynchburgu ve Virginii.

Jaký nápor to je na organismus dospívajícího děvčete? "Naštěstí nejsem nikdy nervózní. Jdu si zahrát, soustředím se na hru a pak si jí užívám," odtuší Olivia Prokopová.

Její přirozený úder obdivuje i vítěz Master Richard Lockner, jenž domácí závodnici sebral letos v srpnu vítězství v premiérovém ročníku Czech Open. "Pouze Horní Bezděkov a americký Turnaj mistrů hostil dva současné nejlepší hráče světa," připomíná Vlk.

A kde se v tom všem skrývá oněch Oliviiných patnáct let? Jsou tam! "Od táty jsem měla v případě umístění do třetího místa slíbené štěně yorkšíra. Už jsem za ním byla a 1. listopadu po mistrovství světa v crazy golfu v Anglii si ho přivezu domů," rozradostní se "malá velká" přemožitelka mužů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze