Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prostějovští boxeři Nitře oplatili debakl a noční můra je pryč

Extraliga boxerů: Vladimír Spousta (modrá) z Prostějova a Zdeněk Chládek (červená) z Ústí nad Labem. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

7 2012
Na podzimní těžkou porážku v Nitře, kterou doprovázely emoce kvůli neoprávněnému startu několika domácích boxerů, můžou v Prostějově v klidu zapomenout. Ve 4. kole extraligy se předvedli ve výtečném světle a kandidáta na vítězství v soutěži deklasovali v poměru 14:4.

S naprosto totožným výsledkem se přitom před pár měsíci vraceli ze Slovenska. "Věřil jsem, že těsně vyhrajeme. Konečný výsledek ale překonal všechna očekávání. Je to jako sen," radoval se po vítězství trenér boxerů BC DTJ Prostějov Pavel Duda.

Po nejnižších čtyřech vahách to přitom na žádný jasný výsledek nevypadalo. Kalucza vyhrál bez boje a další body přidal Aperjan, své zápasy ale prohráli Šakaldajem se Šerbanem a díky tomu hosté drželi nerozhodný výsledek.

Od Bambuchova překvapivého vítězství nad zkušeným Zöldem v devětašedesátce se však domácí rozjeli a hostující boxery pěkně zválcovali. "Bambuch mile překvapil. S těmito body jsem příliš nepočítal, protože měl původně nastoupit Bacskai," přiznal Duda.

Na nečekaný úspěch vzápětí navázal Vodárek, k němu se postupně přidali Besaljan, Novotný a Šour a výsledkem byl velký debakl Nitry.

"Vodárek zaboxoval podle představ. Besaljan zase prodal všechny své zkušenosti, i když jsem mu příliš nevěřil. Nastoupil proti silnému Dirnfeldovi a ten je v přípravě na olympiádu. Rozhodčí se přesto rozhodli pro našeho zástupce," přiblížil klíčové duely trenér Prostějova.

Přes sedm vyhraných zápasů se domácímu kouči trochu překvapivě nejvíce líbilo střetnutí, v němž Šakaldajev prohrál se Zátorským. "Pětašedesátka nabídla atraktivní zápas. Musel se líbit. Oba borci ukázali všechny své přednosti. Z pohledu kvality to bylo nejlepší utkání celého programu."

Díky výhře se tým Prostějova v tabulce posunul na druhé místo. O to více mrzí porážka v Děčíně ve 2. kole extraligy. "Kdyby nebyla, mohli jsme reálně pomýšlet i na titul," poznamenal Duda.Najdete na iDNES.czmobilní verze