Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Naděje světového tenisu hrají v Prostějově o tituly

ilustrační foto | foto: AP

1 2016
Velké ambice mají tenisové výběry České republiky na mistrovství světa družstev do 14 let, které se již poosmnácté koná od pondělí v Prostějově. Finále je v sobotu.

Dívky se pokusí navázat na stříbro z mistrovství Evropy, chlapci na bronz. „V obou kategoriích můžeme usilovat o vítězství ve skupině, které znamená účast v zápasech o 1. až 4. místo,“ říká ředitelka mistrovství Petra Černošková.

Česko v kategorii dívek reprezentuje trio Denisa Hindová (1. ČLTK Praha), Kristýna Lavičková (TK Sparta Praha) a Denisa Huňková (TK Agrofert Prostějov). Sestavu vede nehrající kapitán Lubomír Štych. „Moc bych holkám přál, aby vyhrály skupinu a postoupily do zápasů o titul. Je to mnohem zajímavější než hrát o konečné pořadí. Ale mají za sebou náročný program a udržet formu není lehké,“ ví Štych, jehož tým během šampionátu prohrál pouze s Ukrajinou.

Hindové se dařilo i na mistrovství jednotlivců, kde postoupila až do finále. Společně s Lavičkovou navíc ovládly čtyřhru. „Výsledky nebyly špatné. Uvidíme, jak kvalitní budou soupeřky. Zajímavou sestavu budou mít Američanky, kvalitní týmové jedničky má Jižní Afrika nebo Japonsko. Podcenit nejde ani Rusky,“ zamyslel se Štych.

Chlapci si po dvou letech zajistili start i bez pořadatelské volné karty. Díky bronzu z mistrovství Evropy. „Už kvůli tomu máme větší ambice, i když vyhlašovat rovnou útok na medaile by bylo hodně odvážné. Silní budou zřejmě Argentinci, Američané, kvalitní může být Čína, Japonsko nebo Korea. Ale nebojíme se,“ hlásí nehrající kapitán chlapců Jiří Kulich, který má k dispozici i prostějovského Dalibora Svrčinu, nejlepšího hráče evropského žebříčku.

„Je to jednoznačná opora a zbytek týmu to tak bere. Hraje to velkou roli. Navíc žebříčkové postavení vnímají i soupeři a to rozhodně není špatně. Budeme mít respekt,“ míní Kulich.

Důvěru dal také Vítku Horákovi z 1. ČLTK Praha a Jaroslavu Šmédkovi z Jiskry Otrokovice.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze