Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Proč by oštěpařka Špotáková chtěla být neviditelná?

Barbora Špotáková.

2 2009
Umí prý být nevrlá, když se ráno nenají. V minulém životě nejspíš byla psem. A kdyby si měla vybrat písničku pro karaoke, byla by na jevišti více než osm minut. I to na sebe prozradila oštěpařka Barbora Špotáková atletickému magazínu spikesmag.com.

Olympijská vítězka a světová rekordmanka se v sobotu vrátila ze soustředění na Kanárských ostrovech. "Udělala poslední objemovou práci, běhání, teď už přechází z kvantity do kvality," líčí atletčin manažer Libor Varhaník.

Zrovna včera doprovázel Špotákovou a desítku zahraničních novinářů při akci Den s..., kterou pořádá Mezinárodní atletická federace. Atleti se při ní představují žurnalistům z ostatních zemí tak, jak je na mítincích vidět nemohou. A tak Špotáková například vzala novináře do Jablonce, představila jim tátu, připíjela si s nimi na střeše domu.

O oštěpařskou královnu je zkrátka zájem po celém světě. A tak ji vyzpovídal ve svém odlehčeném kvízu i spikesmag.com. Špotáková třeba prozradila, že jména nejslavnějších lidí, jejichž čísla má uložená v mobilu, znějí: Jan Železný a Pavel Kolář.

V minulém životě byla dle svého odhadu nejspíš psem. "Protože psi mě mají opravdu rádi. Jsem jako psí máma. Myslím, že jim rozumím," uvedla Špotáková. Na karaoke by si vybrala písničku American Pie od Dona McLeana. "Líbí se mi, ale je hodně dlouhá a složitá."

Pokud by se o ní jednou někdo chystal natočit film, představitelku hlavní role by si chtěla vybrat sama. "Někdo mi říkal, že v Česku je dívka, která vypadá přesně jako já. Tak by to možná měla být ona."

Kdyby mohla dělat jiný sport, vybrala by si asi tenis, který hrává ve volném čase. "I když nevím, jestli bych toho byla schopná. Mlátím totiž raketami, protože nedokážu zvládnout emoce. Není hezké, když někdo křičí na kurtu. Musela bych se kontrolovat," líčila Špotáková. "Na oštěpařském tréninku kopu do trávy a nakopávám tašku, když se nedaří."

Barbora Špotáková

Nelpí na věcech, ale do oné tašky pak na cesty po atletických závodech ráda zabalí plyšového lemura. Postavička z filmu Madagaskar, kterou dostala kdysi od maminky k narozeninám, ji doprovází už hodnou dobu. Špotáková se toužila na Magadaskar podívat. A tohle přání si s přítelem Lukášem už v zimě splnila.

Jinou svou touhu však asi naplní hůř. Pokud by Špotáková měla mít jednu nadpřirozenou vlastnost, chtěla by být neviditelná. A v takovém stavu by se vydala třeba do míst své minulosti. "Viděla bych, jak věci doopravdy jsou. Nemám ráda lidi, kteří mění svůj názor. Ty, kteří si teď myslí, že jsem skvělá. Jsou falešní, a to se mi nelíbí," uvedla Špotáková.

Do 12. dubna musí odevzdat diplomovou práci, pak se vydá ještě na soustředění na Makarskou. Dál už ji čeká jen trénink v Česku. "Začátek sezony plánujeme na konec května," dodal manažer Varhaník.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze