Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Přítel i otec mě na golfu dokážou vyvést z míry, říká finalistka České miss

Miss golf 2008 Karolína Rédlová. | foto: Martin Kabát

2 2010
V jednom on-line rozhovoru ji čtenář požádal, ať ho naučí golf. Umně se žádosti vyhnula a slíbila, že si vylepší hendikep. "Mám pořád třiatřicet, není to moc extra," řekla pro golf.idnes.cz Karolína Rédlová. Za necelé tři týdny bude usilovat o titul Česká miss.

I proto, že ji čeká finále soutěže, je z ní Pražačka, ale původ má golfově stylový - je z Karlových Varů. Ale její začátky se dají vystopovat nikoli v Olšových Vratech, nýbrž v nedalekém Golf Clubu Háje.

"Začalo to, když kamarád půjčil tatínkovi hole. Hrozně ho to chytlo a mě zajímalo, jaké to je, když se o tom tolik povídá. Jednou jsem šla na driving a chytlo mě to taky," vypráví docela obvyklý příběh golfových začátků hnědovláska.

Po dvou měsících s trenérem zvládli otec i dcera zkoušku způsobilosti. "Hecovali jsme se, abychom byli čím dál lepší."

Miss golf 2008

Pak ale přišla pro "řadovou modelku" jiná golfová výzva - soutěž o nejkrásnější golfistku. "Přihlásila mě moje agentura. Když byly vyhlášeny výsledky internetového hlasování, byla jsem mezi prvními třemi, které okamžitě postupovaly do finále," vrátila se téměř o rok a půl zpět.

Vítězství v indooru pražského Erpetu a titul Miss Golf 2008 ji povzbudily. "Finále bylo nádherné, pro mě nová zkušenost," vysvětluje Karolína Rédlová, kde mimo jiné nabrala odvahu jít do castingu na Českou miss.

Miss golf 2008 Karolína Rédlová.

Gymnazistka, jíž bude v sobotu devatenáct let, má na golfové prostředí stoprocentně pozitivní náhled: "Miss golf mi umožnila poznat spousty zajímavých osobností. Měla jsem štěstí, že žádné nafrněné lidi jsme nepotkala. Dodnes si s některými píšu, zajdeme na golf nebo na driving."

Karolína o sobě tvrdí, že je "ctižádostivá, ale nepůjde přes mrtvoly". To platí hlavně pro modeling. A jak se její ctižádost promítá do snahy vylepšit hendikep na 28?

"Když jsem na golfu, jdu si zahrát, ne vyhrát. Pro mě je důležitější, že se projdu v přírodě a na chvíli vypustím všední život, realitu. Snažím se, aby můj výkon byl co nejlepší, ale nejdůležitější je odehrát celou osmnáctku, v pořádku se vrátit a být sama se sebou spokojená," vypočítala bez rozmýšlení.

Dva blízcí golfisté

Nejkrásnější česká golfistka z předloňska chodila do oddílu plavání a umí obstojně tenis, ale nikdy netoužila stát se vrcholovou sportovkyní. Na popisu svého přístupu ke golfu to dokládá:

"Přijdu k míči, řeknu si, co bych si mohla vybrat za hůl, vezmu ji, odpálím a jdu dál. Nezkouším vítr, trávu, nemám strategii. Nenervuju se a nejsem ten, co háže holemi. Myslím, že jsem trpělivá, ale přítel i otec mě dokážou vyvést z míry. Nutí mě to, abych hrála líp, ale naopak rozhodit ty chlapy, to se mi většinou nepovede."

Miss golf 2008 Karolína Rédlová.Najdete na iDNES.czmobilní verze