Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbalistky na turnaji v Číně i podruhé porazily Černou Horu

České basketbalistky se radí s trenérem Ivanem Benešem během utkání s Černou Horou. | foto: Archiv ČBF

20 2016
Také druhá konfrontace s Černou Horou na turnaji v Číně skončila pro české basketbalistky vítězně. Tentokrát soupeřky zdolaly 86:82 a bilanci upravily dvě výhry a dvě porážky. Turnaj zakončí odvetami s Čínou a Novým Zélandem.

Právě proti Novému Zélandu nepodaly české reprezentantky dobrý výkon a schytaly od trenéra Ivana Beneše kritiku. Dojem chtěly napravit opět proti Černohorkám a minimálně v útoku se jim to povedlo, když se poprvé v novém složení bez tradičních opor dostaly přes 80 bodů.

Fotogalerie

„Pro nás to bylo těžší vítězství než to první, protože jsme se nemohli soupeři utrhnout a neustále se hrálo o pár bodů nahoru nebo dolů, my nebo oni,“ porovnával Beneš obě vítězství nad Černou Horou. „Teprve tři minuty před koncem jsme získali rozhodující malý náskok, který jsme si dobrou taktickou hrou pohlídali,“ dodal.

Český tým se opíral zejména o dvě nejzkušenější hráčky výběru Alenu Hanušovou a Terezu Vyoralovou, které se podělily o 40 bodů. Vyoralová neminula ani jeden ze čtyř tříbodových pokusů a výraznou měrou se podílela na tom, že český tým proměnil sedm z deseti střel za tři body. Navíc neminul ani jednu ze 13 nabízených šancí z čáry trestného hodu.

Také Černohorky nezahálely ve střelbě za tři body. Trefily šest z devíti pokusů, ale ztrácely právě z trestných hodů. To se ve vyrovnaném zápase nakonec ukázalo jako rozhodující, přičteme-li ještě mírnou převahu českých hráček na doskoku.

„Musím říct, že to byl z obou stran nádherný zápas s úžasným procentem střelby z tříbodových pokusů. Myslím, že diváci byli spokojení. Zahrálo si všech dvanáct hráček, takže z naší strany spokojenost,“ uvedl Beneš.

Přípravné utkání basketbalistek v Číně

Česko - Černá Hora 86:82 (23:21, 42:43, 66:63)
Nejvíce bodů: Hanušová 21, Vyoralová 19, Karolína Elhotová 11, J. Reisingerová 10 - Vugetičová 23, Mujovičová 21, Pašičová 8.

Trestné hody: 13/13 – 14/6. Trojky: 7 – 6. Doskoky: 30 – 22. Ztráty: 11 – 10.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze