Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Liberec se chystá na obhajobu titulu bez dvou reprezentantů

Liberecký trenér Michal Nekola (vlevo) domlouvá Aleši Správkovi. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

28 2015
Volejbalisté liberecké Dukly oslavili v dubnu po 12 letech mistrovský titul, a proto program letní přípravy na obhajobu zlata doznal jen kosmetických změn.

„Máme za sebou téměř měsíc přípravy. Prvních čtrnáct dní jsme byli v Liberci a teď jsme zakončili dva týdny v Harrachově. Celý tento blok byl zaměřený výhradně na fyzickou kondici, takže balon byl téměř nula,“ popsal Michal Nekola, trenér Dukly. „Od září budeme zase v Liberci, kde samozřejmě budeme ještě pokračovat na fyzičce, ale už to bude s míčem, takže to bude pro kluky určitě zábavnější.“

Před loňskou zlatou sezonou změnil trenér model přípravy, kdy tým vynechal antukové turnaje. „Byli jsme jen tradičně v Dřevěnici, kde jsme skončili čtvrtí. Jinak není důvod něco měnit, jsou tam jen drobné změny,“ řekl Nekola.

Dukle se povedlo po minulé zlaté sezoně udržet kompletní dvanáctičlenný kádr, který se o zisk vysněného titulu zasloužil, což je ve volejbalových klubech unikát.

V letní přípravě se ale zatím musí Nekola obejít bez dvou klíčových hráčů. Nahrávač Jakub Janouch se připravuje v Jablonci nad Nisou s českou reprezentací na říjnové mistrovství Evropy. Chybí i smečař Tomáš Kriško, reprezentant Slovenska, které se také evropského šampionátu zúčastní.

„Mluvil jsem s ním v neděli a dostal se do šestnáctičlenné nominace, která se ale bude ještě před Evropou zužovat, takže uvidíme, jestli se oba dostanou do konečných nominací,“ vysvětlil Michal Nekola. Kádr doplnili v přípravě mladí: blokař Pospíchal a libero Kunc.

První přípravný turnaj čeká volejbalisty Liberce ve vlastní hale dnes a zítra. Dále se zúčastní ČZU Praha, Odolena Voda a Ústí nad Labem.Najdete na iDNES.czmobilní verze