Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Florbalistky čeká po turné ve Švédsku doma test se Slovenskem a Německem

České florbalistky slaví branku v utkání s Německem. | foto: www.wfc2015.fi, Ville Vuorinen

7 2017
Další test v přípravě na prosincové mistrovství světa v Bratislavě čeká před startem klubové sezony české florbalistky. Po srpnovém turné proti klubům ve Švédsku změří síly na turnaji v Mladé Boleslavi v pátek se Slovenskem a v sobotu s Německem.

„Máme za sebou pět přípravných utkání ve Švédsku, teď přichází turnaj doma. V Bratislavě to bude téměř domácí mistrovství, tudíž čekáme zájem českých fanoušků, a akce v Mladé Boleslavi by tím pádem měla být dobrou průpravou,“ řekl trenér českých florbalistek Miroslav Janovský.

Ve Švédsku se české florbalistky utkaly postupně s Göteborgem (8:3), Pixbem Wallenstam (3:5) s Warbergem (7:6), s Malmö (7:6) a s celkem IBK Lund (8:5). Nyní je čeká šestý (Německo) a osmý (Slovensko) tým z mistrovství světa v Tampere z roku 2015.

„Na derby se Slovenkami se těším, spoustu holek dobře známe z naší extraligy, tím bude zápas zajímavější. V Boleslavi se ukáže, jak dobře má Slovensko před domácím šampionátem nakročeno, i když není jisté, zda na ně na mistrovství světa narazíme,“ uvedla obránkyně Martin Čapková.

Do turnaje vstoupí domácí výběr v pátek v 17:00 proti Slovensku a o den později se od 16:00 utká s Německem. V neděli od 11:00 zakončí akci Slovenky s Němkami.

Nominace českých florbalistek

- turnaj v Mladé Boleslavi (8.-10. září)

Brankářky: Jana Christianová (Jižní Město), Nikola Příleská (Vítkovice).

Obránkyně: Denisa Billá, Martina Čapková (obě Jižní Město), Nela Jiráková (Chodov), Nela Kapcová (FBC Ostrava), Hana Koníčková (Vítkovice), Klára Leierová (Liberec).

Útočnice: Veronika Enenkelová, Zuzana Halfarová, Romana Kiecková, Kamila Paloncyová (všechny Vítkovice), Magdaléna Plášková, Martina Řepková, Tereza Urbánková (všechny Chodov), Veronika Káčová, Karin Vavrečková (obě FBC Ostrava), Adéla Bočanová (FbŠ Bohemians), Dominika Kubišová (Jižní Město), Michaela Mlejnková (Liberec), Veronika Zittová (Panthers Praha), Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam IBK/Švéd.), Denisa Ratajová (SB-Pro/Fin.).

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze