Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Přinese Koudelka reklamu všem českým skokanům na lyžích?

Roman Koudelka | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

9 2009
Představte si, že si chcete koupit jedno pěkné jablko. Místo toho si s ním musíte vzít celou bednu, nehledě na to, co v ní je. Podobně se může vyvinout spor o oranžovou helmu Romana Koudelky, nejlepšího českého skokana na Turné čtyř můstků.

I taková varianta padla na včerejším jednání. "Ze všech stran je zájem tuhle věc vyřešit,"říká Koudelkův manažer David Trávníček. "My chceme, aby Roman znovu skákal v oranžové helmě."

I proto se včera v Liberci sešel se zástupci svazu lyžařů, skokanského úseku i jejich partnera.

O co ve sporu jde? Skokani nemají žádnou reklamní plochu, aby mohli propagovat osobní sponzory. Koudelkův tým tohle nařízení obešel změnou barvy helmy, o níž se v reprezentační smlouvě nemluví. Souhlasí s tím jak výrobce helmy, tak generální partner úseku skoku, jenž má na ní svou reklamu.

"Ovšem ze strany úseku je situace složitější. Zřejmě jsme částečně narušili jejich plány,"říká Trávníček. Koudelka kvůli oranžové helmě málem nezávodil na Turné.

Vedení skokanů namítá, že rozhoduje o všech reklamních plochách. Šéf skokanů Leoš Škoda navrhuje: "Nebráníme se žádným reklamám, ale chceme je plošně pro všechny reprezentanty. Nechceme zvýhodňovat jen jednoho.

"Koudelkův partner Wüstenrot by tedy podle tohoto výkladu měl sponzorovat všechny skokany. "Dali jsme jim nabídku, aby si dali reklamy na kombinézy,"uvedl Škoda. "Nechceme, aby si koupili jednoho skokana.

"Teoreticky by naopak Koudelkovi zástupci mohli zaplatit za změnu barvy na helmě. "Ale to by znamenalo, že jsme porušili smlouvu. A my si nemyslíme, že jsme to udělali,"oponuje Trávníček. K dalšímu jednání se strany mají sejít v pondělí.

Koudelka by tou dobou měl trénovat na můstcích pro mistrovství světa v Liberci, aby nabral formu a vyzkoušel nové lyže, které by mu měly pomoci na únorovém šampionátu. V jaké helmě tam však bude skákat?Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze