Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Příbramští mohou přijít o domácí palubovku. V hale dluží na nájemném

Momentka z utkání Příbramských proti Českým Budějovicím | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

25 2010
Volejbalisté extraligového Vavexu Příbram si znovu získávají mediální pozornost. Zatímco před dvěma týdny sklízeli pochvalná slova za kalendář aktů, tentokrát se ocitají v mnohem méně lichotivých souvislostech: klub dluží městu za pronájem haly a hrozí mu vyhazov.

"Jako každý rok, řekněme posledních pět let, i letos máme v hale určitý nedoplatek," přiznal prezident příbramských volejbalistů Václav Velát dluhy vůči městu, respektive jeho organizaci Sportovních zařízení města Příbram.

"Prostě sháníme peníze, jak se dá, a ke konci roku je nemáme. Vždy jsme však své závazky vůči městu zaplatili během prvních měsíců roku a jelo se dál," dodal Velát v Deníku.

Ředitel SZM Pavel Pikrt prozradil ČTK, že oddíl dluží nájemné za sedm posledních měsíců, proto se pokusil situaci řešit. Už v úterý bude městská organizace zabývat událostí znovu a následně k ní vydá prohlášení.

Dluh na nájemném v současnosti podle informací ČTK činí kolem 160 000 korun. Vavex nabízí tříměsíční splátkový kalendář, jak prozradil manažer Miroslav Peterka.

Příbramské úřady se proto rozhodly ukončit klubu smlouvu o pronájmu haly. Nabídly jim sice obratem smlouvu novou, avšak bez obvyklé možnosti využívat reklamní plochy v hale.

Jenomže taková zpráva vedení Vavexu vyděsila: prezentace sponzorů je podle Veláta jedinou šancí, jak zaplnit klubovou pokladnu. "Pokud bychom o reklamu měli přijít, samozřejmě bychom extraligový tým neutáhli," říká oddílový prezident.

prohlédněte si kalendář s akty volejbalistů vavexu příbram

Manažer Peterka informoval i o rozpočtu příbramských volejbalistů. Celkových 6,5 milionu korun je pokryto 2,5 miliony korun od města, další  čtyři miliony pocházejí od sponzorů.

"Řada z nich nám ani peníze nedává, pomáhají službami, které bychom si ale stejně museli kupovat. Například tisk programů, sportovní oblečení a podobně," uvedl Peterka.

"Máme spočteno, že bychom byli schopni provozovat halu bez příspěvku radnice na její chod. Městu jsme několikrát tuto možnost nabízeli," prozradil dál Peterka. Vedení Sportovních zařízení města Příbram to však odmítlo.

Příbramští jsou v aktuální tabulce na šestém místě, přestože před sezonou přiznával nižší rozpočet oproti loňsku a oslabili o univerzála Jakuba Salona a amerického smečaře Ryana Burrowa.

V úvodu letošního ročníku se svěřenci Jana Svobody v tabulce pohybovali dokonce na medailových příčkách.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze