Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Příběh slovenské krásky: z fanynky se stala miss okruhů a manželka šampiona

STONEROVI. Adriana Stonerová dříve doprovázela svého manžela Caseyho až na start. | foto: Profimedia.cz

16 2010
Možná by se ten příběh dal zfilmovat nebo alespoň přidat k zamilovaným románům z červené knihovny. Psal se rok 2003, když tehdy čtrnáctiletá Adriana Tuchyňová vyrazila v Austrálii na motocyklové závody. A když úplnou náhodou na nich v depu potkala Caseyho Stonera, nastavila paži a poprosila o podpis.

"Byl moc rozkošný, ale nikdy by mě nenapadlo, že to bude muž mého života," vzpomíná Adriana – dnes už s příjmením Stonerová.

Ti dva si tehdy padli do oka. Nejdřív si jen psali, teprve po dvou letech spolu začali chodit a před třemi lety se vzali. A teď je Adriana nejen manželkou šampiona, ale také nekorunovaná Miss MotoGP.

Stonera, jenž se v roce 2008 stal mistrem světa, totiž doprovází na všechny závody, chodí s ním na tiskové konference, kamery ji s radostí zabírají v boxech. "Oba milují rodinu, oba k sobě váže neuvěřitelné pouto, tak proto jsou pořád spolu," vyprávěl nedávno Adrianin otec Ján Tuchyňa.

Už podle jména poznáte, že pochází z Československa, odkud společně s manželkou Vlastou v roce 1982 emigrovali do Austrálie, kde se jim dcera narodila. A kde se pak i zakoukala do motocyklového jezdce.

"Adriana se mu obětuje. Chtěla studovat medicínu, ale nakonec se rozhodla jinak a chtěla být po manželově boku. A já vím, že je tak šťastná, což je pro mě nejdůležitější," popisuje Tuchyňa.

Adriana Stonerová sleduje během závodu svého manžela Caseyho Stonera

Adriana Stonerová sleduje během závodu svého manžela Caseyho Stonera

"Casey je zlatý kluk, co se umí neuvěřitelně koncentrovat a bojovat na trati. V soukromí je to ale skromný hoch." A prý taky plachý. Když si chtěl u budoucího tchána vyžádat svolení, zda může s Adrianou začít chodit, trvalo mu dvě hodiny, než se na návštěvě u Tuchyňových vymáčkl.

A rychlejší nebyl ani při žádosti o ruku. "To už bylo o něco odvážnější, ale i tak se zapotil. Asi jsem vypadal moc přísně," směje se.

Za těch necelých třicet let v emigraci se do jeho slovenštiny už vpašovaly anglické výrazy, stejné to má i Adriana.

Byť na Slovensko jezdí za příbuznými a jejím bratrancem je Denis Lacho, jenž byl ve finále Česko Slovenské SuperStar, rozhovor ve slovenštině odmítne. "Netroufla bych si na něj," přizná sympatická černovláska.

Je první dámou paddocku i proto, že ostatní hvězdy své přítelkyně mnohdy skrývají. Tak třeba Jorge Lorenzo nikdy veřejně neřekl, zda opravdu chodí s Noemi Pereaovou. A zda si ji dokonce už nevzal.

A například Valentino Rossi je ve vztazích ještě tajemnější. I proto na internetu najdete spoustu bulvárních článků, které řeší jeho orientaci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze