Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Prezident lyžařské federace měl pro mistrovství v Liberci jen slova chvály

Prezident Mezinárodní lyžařské federace Gian Franco Kasper | foto: Profimedia.cz

28 2009
Ocenil i organizátory a město, jak se dokázali vypořádat s přívaly sněhu. Poděkoval i fanouškům. Jen slova chvály měl pro mistrovství světa v Liberci prezident Mezinárodní lyžařské federace Gian Franco Kasper. Největší sportovní podnik v Česku označil za milník v historii šampionátů.

"Poprvé se stalo, že by mistrovství světa úspěšně zorganizovala země, která by neměla tolik favoritů na medaile," prohlásil Kasper.

Líbila se mu zejména kulisa. "V některých dnech přišla skvělá návštěva a mohla by dosáhnout celkem 180 tisíc až 200 tisíc diváků," uvedl. Celkový počet návštěvníků se po dnešním dnu vyhoupl na 165 tisíc.

Kaspera nadchla plná náměstí při vyhlašování výsledků a udělování medailí. "Setkávají se tam fanoušci a úspěšní sportovci celého světa, byly tam cítit emoce," řekl funkcionář.

Ocenil i organizátory a město, jak se dokázali vypořádat s přívaly sněhu, kvůli kterému musel být v Liberci dokonce vyhlášen kalamitní stav. Přitom před šampionátem se hovořilo o tom, zda vůbec bude v nízko položeném Vesci na čem lyžovat.

Šéfka příprav mistrovství světa Kateřina Neumannová a prezident Mezinárodní lyžařské federace Gian Franco Kasper

"Byly to hodně náročné podmínky pro organizátory i pro diváky, ale závody se nakonec podařilo udělat velmi kvalitní jak na Ještědu, tak ve Vesci," řekl Kasper. "Nebylo to za daných podmínek vůbec snadné, ale organizátorům se to podařilo," prohlásil.

Připustil, že byl i trochu překvapen. "Nečekal jsem, že to bude tak kvalitní šampionát, protože jsme se strachovali o sníh, organizátoři neměli tolik zkušeností, ale nakonec se tyto obavy rozplynuly," řekl Kasper.

Příští mistrovství světa v klasickém lyžování se uskuteční v norské metropoli Oslu od 23. února do 6. března 2011.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze