Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Přestup století v NBA: James odešel do Miami. Clevelandští hovoří o zradě

Fandové Clevelandu Cavaliers pálí dresy s číslem 23 a jménem LeBrona Jamese. Jejich miláček zklamal, odešel do Miami Heat. | foto: AP

9 2010
Zpráva, která už ve čtvrtek kolovala v médiích, je definitivně potvrzena. Dvojnásobný MVP basketbalové NBA přestupuje do Miami, kde bude hrát po boku Dwyanea Wadea a Chrise Boshe, majitel Cleveland Cavaliers mluví o zbabělé zradě.

LeBron James ukončil týdny spekulací a v pořadu ESPN oznámil, že po sedmi letech opouští Cleveland Cavaliers, aby se připojil k Dwyaneu Wadeovi a Chrisi Boshovi v Miami.

"Nemůžu říct, že by to byl po celou dobu můj plán, protože jsem si nemyslel, že je to možné," prohlásil James. "Ale klub Miami Heat dokázal připravit půdu pro to, abychom tam mohli hrát všichni tři a tomu se dalo těžko odolat."

James, Bosh a Wade společně získali zlaté olympijské medaile v Pekingu a nyní vytvářejí v Miami další "Velké trio", které bude okamžitě jedním z favoritů na titul v NBA.

LeBron James oznamuje své rozhodnutí stát se hráčem Miami Heat

LeBron James oznamuje své rozhodnutí stát se hráčem Miami Heat

V bývalém Jamesově týmu Clevelandu byla zpráva pochopitelně přijata se zděšením a zklamáním a majitel Dan GIlbert dokonce na webových stránkách uveřejnil tento otevřený dopis fanouškům:

"Drahý Clevelande, všichni ze severovýchodního Ohia a fanoušci Cavaliers, ať jste dnes večer kdekoli;

Jak víte, náš bývalý hrdina, který vyrostl v tomto regionu, který dnes večer opustil, už není dále členem Cleveland Cavaliers.

Zklamaní fanoušci Clevelandu Cavaliers. LeBron James odchází do Miami

Zklamaní fanoušci Clevelandu Cavaliers. LeBron James odchází do Miami

Fandové Miami Heat slaví příchod LeBrona Jamese

Fandové Miami Heat slaví příchod LeBrona Jamese

Bylo to oznámeno po několikadenním narcisistickém propagováním sebe sama v médiích, které kulminovalo speciálním pořadem v celostátní televizi.

Samozřejmě je to pro nás pro všechny hořké zklamání. Dobrou zprávou je, že náš tým vlastníků a zbytek tvrdě pracujících, loajálních lidí ve vašem rodném městě vás nezradil a nikdy nezradí.

Je toho hodně, co vám chceme říct o nedávné minulosti a velmi vzrušující budoucnosti a v příštích dnech s vámi budeme aktivně komunikovat.

Dan Gilbert, majitel Clevelandu Cavaliers, na tiskové konferenci po odchodu LeBrona Jamese

Dan Gilbert, majitel Clevelandu Cavaliers.

Dwyane Wade tleská příchodu LeBrona Jamese do Miami Heat

Dwyane Wade tleská příchodu LeBrona Jamese do Miami Heat

Takovou zbabělou zradu si prostě nezasloužíte. Hodně jste toho dali a zasloužíte si mnohem víc. A dnes večer vám chci říci ještě jednu věc:

"OSOBNĚ VÁM ZARUČUJI, ŽE CLEVELAND CAVALIERS ZÍSKAJÍ TITUL V NBA DŘÍVE, NEŽ HO ZÍSKÁ TEN SAMOZVANÝ ´KRÁL´."

Tato hanebná ukázka sobeckosti a zrady jednoho z nás posunula naší motivaci do nebývalých výšin. Někteří lidé si myslí, že by měli jít do nebe, ale že nemusí zemřít, aby se tam dostali. Pardon, ale tak to prostě nefunguje.

Tato šokující ukázka nesolidárnosti našeho "vyvoleného" ukazuje úplně opačný příklad toho, co chceme, aby se učily naše děti. Ale dobrou zprávou je, toto bezcitné jednání může posloužit jako protijed proti takzvanému prokletí v Clevelandu."

Autor: pro iDNES.cz


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze