Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Přemohl salmonelózu a pak i soupeře. Petřikov se vrátil mezi světovou elitu

ZPÁTKY MEZI ELITOU. Pavel Petřikov se poprvé od loňských úspěchů postavil v rámci Světového poháru na stupně vítězů.

2 2010
Českým judistům se letos daří. V Římě vybojovali další medaili ve Světovém poháru. Postaral se o ni Pavel Petřikov, jenž v italské metropoli skončil v hmotnostní kategorii do 60 kilogramů třetí.

Pro čtyřiadvacetiletého zástupce královéhradeckého juda bude bronzové umístění velkou vzpruhou. Po změně pravidel, která mu znemožnila provádět některé osobní techniky, se totiž trápil.

Od minulého léta nezískal v rámci Světového poháru ani jednu medaili. Do té doby přitom exceloval. Až nyní si zase vyzkoušel, jaké to je stát na stupních vítězů.

"Jsem rád, že to zase cinklo. Po změně pravidel mé výsledky nebyly dobré, ale snad se zase vrací tam, kam patřím. Je to pro mě povzbuzení, ale nesmím to přeceňovat - jediným cílem pro mě je postoupit na olympiádu v Londýně," řekl Petřikov z Říma pro iDNES.cz.

Češi

ve Světovém poháru

Pavel Petřikov je pátým českým judistou, který letos získal medaili na turnaji Světového poháru. Před ním to v tomto roce dokázali Lukáš Krpálek (do 100 kg), Jaromír Musil (do 81 kg), Jaromír Ježek (do 73 kg) a Lucie Chytrá (do 52 kg).

Třetí příčka je o to cennější, že už několik týdnů probíhá olympijská kvalifikace. Petřikov si tak polepšil v žebříčku, který o účastnících londýnských Her rozhoduje.

"V současnosti je každý výsledek z takového závodu, který Pavel absolvuje, důležitý," řekl pro MF DNES trenér Pavel Petřikov starší.

Do Říma přitom Petřikov neodjel v ideálním rozpoložení. Z mistrovství světa v Japonsku, kde skončil sedmnáctý, se totiž v září vrátil nemocný. Měl lehčí formu salmonelózy.

Stihl se ale vykurýrovat a oslavit velký návrat mezi světovou elitu.

Výsledky

do 60 kg: 1. Kitadai (Braz.), 2. Won-Jin (Kor.), 3. Alvés (Braz.) a Petřikov (ČR)
do 66 kg: 1. Jun-Ho (Kor.), 2. Duprat, 3. Dragin (oba Fr.) a Drebot (Ukr.)
do 73 kg: 1. Gui-Man (Kor.), 2. Mendonca (Braz.), 3. Adamiec (Pol.) a Saito (Jap.),... bez umístění Ježek a Sedmidubský (oba ČR)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze