Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Premiéru florbalového kouče Smeták zvládl: Využívám zkušenosti z hokeje

Radost florbalistů Ostravy | foto: Jakub Konarski

23 2010
Hrával hokejovou extraligu, posléze byl i hokejovým sudím. Po minulé sezoně se ale Martin Smeták stal koučem florbalistů Ostravy. A premiéra mu vyšla, když jeho svěřenci v prvním kole zvítězili v Liberci 4:1. A pro všechny je to překvapení. Liberečtí byli překvapení, že jsme je k ničemu nepustili, výsledku se diví i další," uvedl Smeták.

"Asi všichni čekali trochu jinou Ostravu, mysleli si, že budeme slabší. Pro nás je to určitě jenom dobře," dodal kouč

Čím jste Liberec předčili?
Především jsme perfektně bránili, hlavně od půlky hřiště dozadu. Liberec jsme k ničemu nepustili.A to jsme hráli celý zápas na tři pětky, jen v závěru jsem to stáhl na dvě. Ve třetí třetině jsme dostali gól na 3:1, ale kluky to nerozhodilo. Přidali jsme čtvrtý gól a bylo po zápase.

Martin Smeták

Takže můžete být se svou premiérou v roli kouče spokojený?
To ano, ale my jsme jeli do Liberce s tím, že chceme vyhrát. Kluci byli odhodlaní, už při rozcvičce na nich bylo vidět, jakmoc chtějí.

Ve florbale jste v podstatě nováček, ale máte dlouholeté zkušenosti z hokeje. Využil jste je třeba v letní přípravě? Samozřejmě, dělali jsme většinou hokejové věci, jen jsem vypouštěl sílu ruky, protože tihle kluci potřebují cit a švih. V tomhle případě by je posilovna zabila. Dělali jsme hlavně nohy, břicho, záda. A změnil jsem i rozvrh tréninků, aby odpovídal zápasovému režimu. Nově kluci v pondělí po zápase odpočívají, ale v pátek, kdy mívali volno, se chystáme na zápas.

Když jste přišel k týmu, vyhlásil jste pravidlo, že kdo netrénuje, nehraje. Pořád na něm trváte?
To platí. Ti, co netrénovali, se rozloučili. Udělal jsem jedinou výjimku a to je Petr Skácel. Má ode mě něco jako zelenou kartu. To je hráč, kterého chci a který by měl hrát. V letní přípravě s námi nebyl, měl nějaké nabídky, ale nakonec se vrátil. Klukům v kabině jsem to vysvětlil, pochopili to a vzali to. Je to v pohodě. Petr ještě musí dohnat fyzičku, a až to splní, bude pětkrát platnější, než byl v Liberci.Najdete na iDNES.czmobilní verze