Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Premiéra v podání baseballistů Nuclears? Agresivní mládí vs. zkušenost

Momentka ze zápasu třebíčských Nuclears - ilustrační foto | foto: Robert Vávra, nuclears.cz

1 2017
Po letech čekání v sobotu třebíčští baseballisté nastoupí před vlastním publikem ke svému prvnímu extraligovému zápasu.

Start jako hrom. Hned na úvod sezony doma změří Nuclears síly s velkým favoritem - Eagles Praha. „Mají strašně široký kádr, v němž je hodně reprezentantů. A jedním z nich je i možná nejlepší pálkař v historii českého baseballu - Matěj Hejma,“ upozorňuje na kvality soupeře dvaatřicetiletý kouč třebíčských Nuclears Jan Gregor.

Ten sice pochází ze Znojma, ale jeho srdce už dlouho patří i Třebíči, kde ještě před pár lety nastupoval v roli hráče. „Po všech těch letech se cítím být Třebíčákem,“ potvrzuje nejmladší kouč letošní extraligové sezony.

Oproti loňské sezoně doznal kádr třebíčských baseballistů jen pár změn, přičemž téměř všechny se týkaly zahraničních hráčů. „Benjamin Monticello a Roldan Diaz Ochoa už v týmu nejsou, sáhli jsme pro letošek po nových jménech,“ hlásí Gregor. „Jedná se o tři Američany a jednoho Australana. Konkrétně nás doplní Devon Barker, Wesley Judish, Taylor McKnight a Tyler Chappell,“ dodává.

Většina posil ale dorazí do Třebíče až během následujících dnů, do dnešního duelu by měl zasáhnout pouze Taylor McKnight.

To, že s týmem neabsolvoval přípravu, podle trenéra vadit nebude. „Všichni hráli celou zimu v Austrálii. A baseball je na celém světě stejný. Navíc jde o pozici nadhazovače, kteří mají v podstatě jediný cíl - házet striky,“ vysvětluje Gregor. „Pro mě je hlavní, že byl celou dobu v zápřahu.“

Spoléhat se však Nuclears budou i na domácí borce. „Vrátil se nám odchovanec a dlouholetý hráč Třebíče Ivan Hamža, což je pro nás obrovská posila. Už v přípravných zápasech, které jsme odehráli ve Vídni, bylo vidět, jak moc působí na naše mladé mužstvo,“ nešetří chválou trenér.

Úplně první extraligový zápas odehráli jeho svěřenci už včera večer na hřišti Eagles Praha (utkání skončilo po uzávěrce - pozn. red.), dnes od 16 hodin však půjde o jejich domácí premiéru. „Všichni kluci se už strašně moc těší,“ ujišťuje Gregor.

A jak vidí šance svého týmu v souboji s favoritem? „Máme mladíky, kteří hrají agresivně a pro které je každá zkušenost dobrá. Uvidíme, jak se s tím porvou. Každopádně je jasné, že my se musíme soustředit na porážení docela jiných soupeřů,“ uznává.Najdete na iDNES.czmobilní verze