Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Těšil se na závod, kvůli zdraví ale překážkář Svoboda zase váhá

Překážkář Petr Svoboda na mítinku Jablonecká hala | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

30 2014
Padesát na padesát. Tak aktuálně odhaduje šance na svůj možný start na nedělních atletických závodech v Třebíči halový mistr Evropy na 60 metrů překážek z roku 2011 Petr Svoboda. "Je to pro mě složitá situace. Přál bych si, abych mohl běžel. Jde o domácí závod, na stadionu, kde jsem začínal. Celá rodina se těší, že tam vyběhnu," popisuje své pocity atlet z Budišova, který v říjnu oslaví třicetiny.

Jenže... Tříleté období zdravotních komplikací jakoby nemělo konce. Poté, co se uzdravil po dvojnásobné operaci Achillovy šlachy a zánětu paty - kdy mu hrozila i amputace nohy - jej tentokrát trápí natažené tříslo na přetahové noze, které si přivezl ze soustředění na Kanárských ostrovech.

"Po čtvrtečním tréninku to tříslo ještě trochu cítím," uvedl zklamaný Svoboda. "Trenér mi radí, že bychom běžet neměli. Že když nebudu v pořádku, nepoběžím naplno a bude to nijaké." O tom, zda závodník pražského Olympu bude při druhém kole I. ligy mužů a žen v rodném městě startovat, se tak definitivně rozhodne až v sobotu. "Nechávám to otevřené. S tím, že když to bude dobré, tak pojedu," říká.

Pokud by se necítil dobře, odložil by svůj návrat na atletický ovál na úterní závod Praga Academica na Strahově. "Sezona je relativně dlouhá, mistrovství Evropy je až v srpnu. Tak proč honit čas a závodit ne stoprocentně připravený," přemítá.

V Třebíči by však neměl chybět v žádném případě. "Musím přijet, už kvůli rodině. Dlouho jsme se neviděli, chci se domů podívat. Navíc závodí brácha," připomíná start mladšího sourozence Aleše, který je trojskokanem a tyčkařem. Ten by se tak mohl opřít o jeho podporu. "To je věc, která mi poslední tři roky jde docela dobře. Fandit jiným lidem," usmívá se hořce Svoboda.

Závody na atletickém stadionu TJ Spartak Třebíč začínají v neděli v 10.30.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze