Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Představujeme hřiště pro Czech Open v Čeladné: jamka č. 8

Golfové hřiště Old Course v Čeladné, jamka č. 8. | foto: Prosper Golf Resort

6 2010
Do přípravy hřiště na nejdůležitější událost celé domácí sezony mohou zasáhnout neočekávané kritické momenty. K jednomu takovému došlo i v moravské Čeladné, naštěstí bez fatálních následků.

Na greeny druhé a čtvrté jamky vytekl olej vozidla údržby. Pořadatelé potvrdili, že šlo o ekologicky schválenou kapalinu, takže po ošetření zasažených míst nezůstanou takové stopy, aby byl ohrožen turnaj Czech Open.

Magazín golf.idnes.cz s blížícím se termínem velké akce (19. - 22. srpna) představuje jednotlivé jamky mistrovského podbeskydského hřiště.

Č. 8, par 4, 385 metrů

Domácí profesionál Stanislav Matuš, jenž má hřiště Prosper Golf Resortu zažité, charakterizuje osmičku takto:

Golfové hřiště Old Course v Čeladné, jamka č. 8 - nákres.

"Zde není nutné hrát driver. Jamka je poměrně krátká a lze ji celkem úspěšně zahrát pouze železy.

Při přihrávce dejte pozor na bunkery v okolí greenu a na vodní překážku. Umístění fangle určuje výsledek na této jamce."

Anglický profesionál Brett Brasier, jenž letos začal působit v Čeladné jako head pro, k tomu doplňuje:

"Volba hole pro první ránu je ošidná a opět platí, že záleží na počasí, jakou zvolit. Driver, trojka dřevo, dlouhé železo, to všechno budou hráči na tomto zvýšeném odpališti zvažovat.

Minete-li fairway směrem vpravo, budete se modlit za dobrá break. Minete-li vlevo, záleží na poloze míčku, jak velkou budete mít šanci dostat se druhou ranou na green některou z krátkých holí.

Je to vlastně birdie jamka. Dostat se do vody nalevo i do bunkeru napravo znamená zklamání a kdo si odtud odnese číslo pět, nemůže být spokojen."Najdete na iDNES.czmobilní verze