Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Představujeme hřiště pro Czech Open v Čeladné: jamka č. 1

Golfové hřiště Old Course v Čeladné, jamka č. 1. | foto: Prosper Golf Club

30 2010
Hřiště Old Course v Čeladné dostalo svou nynější podobu v roce 2004. Je přirozeně zasazeno do beskydské pahorkatiny a představuje výzvu pro golfisty všech výkonnostních kategorií. Mezi původními remízky a lesíky jsou úzké fairwaje, strategicky umístěné bunkery nutí k preciznímu výběru holí i strategie.

Pro účely Czech Open musí být ještě ztíženo, aby dosáhlo parametrů příslušných pro akci European Tour, kam se sjíždějí špičkoví profesionálové.

Magazín golf.idnes.cz začíná s blížícím se termínem velké akce (19. - 22. srpna) představovat jednotlivé jamky mistrovského podbeskydského hřiště.

Č. 1, par 5, 497 metrů

Golfové hřiště Old Course v Čeladné, jamka č. 1, grafika.

Domácí hráč Stanislav Matuš, jenž má hřiště zažité, charakterizuje jedničku takto:

"Jamka je rovná, lehce do kopce. Po pravé straně je strouha a les, který představuje nebezpečí. Bunker na levé straně by neměl být problém, dobrým drivem ho lze přestřelit.

Druhá rána se hraje na umístění za potůček, vedoucí přes fairway. Dlouzí hráči mohou zkusit druhou ránu na green, ale riskují zasažení vody vpravo, nebo lesu po levé straně.

Green je na tři patra, a proto příhra vyžaduje velkou přesnost a správnou vzdálenost."

Anglický profesionál Brett Brasier, jenž letos začal působit v Čeladné jako head pro, k tomu doplňuje:

"Viděl jsem tady zahrát eagle - driver, trojka železo, jeden putt. Ale ujišťuji vás, že během velkého čeladenského týdne to bude řídký jev. Proč? protože to je první jamka!

Každý je nějakým způsobem nervózní, když se postaví k odpalu na první jamce. Dostat takový veledůležitý drive na prostředek znamená nejdřív zaplašit všechny negativní zničující myšlenky."

Golfové hřiště Old Course v Čeladné, jamka č. 1.


Najdete na iDNES.czmobilní verze