Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Biker Hynek sahá po triumfu v Cape Epic, druhý Raboň zase ztratil

Biker Christoph Sauser (v čele) se svým kolegou Františkem Raboněm v etapovém závodě Cape Epic. | foto: Greg Beadle, Shaun Roy, Sam Clark, Nick Muzik - Cape Epic/SPORTZPICS

29 2014
Už jen 69 kilometrů, posledních 1800 výškových metrů, jeden jediný den v jihoafrickém pekle dělí bikera Kristiána Hynka od celkového prvenství v Cape Epic, nejtěžším etapovém závodě planety. V předposlední etapě napříč Údolím dubů dojel se svým německým kolegou Robertem Mennenem druhý a nejbližším pronásledovatelům Františku Raboňovi s Christophem Sauserem nedal šanci ubrat nic z náskoku.

Největší hvězdou dne však byl Švýcar Nino Schurter, trojnásobný mistr světa. V duhovém dresu šampiona a v tandemu s jihoafrickým kolegou Philipem Buysem, mistrem své země v cross country, dojel pro druhé vítězství v závodě.

Jako by všem okolo síly ubývaly a vítězná dvojka, která se přitom specializuje na kratší, okruhové závody, naopak s narůstajícím počtem kilometrů a únavy čím dál víc zrychlovala.

Na posledním měřeném úseku u občerstvovací stanice číslo 3 měl Schurter k dobru necelých pět minut před čtyřčlennou pronásledovací letkou, ve které šlapali jak Raboň tak Hynek. Když pak lídři zabočili do cílové rovinky, chytili se za ruce, druhou mávali divákům.

A pak čekali bezmála šest minut, než se do finiše probil i průběžný etapový lídr Kristián Hynek. A až za nimi dojela dvojka Meerendal Songo Specialized s druhým českým profíkem v pelotonu.

Po předposlední etapě bikového dobrodružství tak Hynek znovu navýšil vedení, Raboň ztrácí 10:23 minuty.

Závod horských kol Cape Epic v JAR

6. etapa (85 km): 1. Schurter, Boys (Švýc./JAR) 3:34:51, 2. Mennen, Hynek (Něm./ČR) -5:53, 3. Sauser, Raboň (Švýc./ČR) -6:29.

Průběžné pořadí: 1. Mennen, Hynek 27:24:16, 2. Sauser, Raboň -10:23, 3. Böhme, Stiebjahn (Něm.) -16:41.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze