Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Před finále v Memphisu vede otrávený outsider. Čejka zahrál hole-in-one

Robert Garrigus na PGA Tour nikdy neskončil lépe než třetí | foto: AP

13 2010
Robert Garrigus se ještě zotavuje z nedávné otravy jídlem, ale zároveň prožívá své nejlepší golfové časy. Dvaatřicetiletý Američan nemá na svém kontě ani jedno profesionální vítězství, na St. Jude Classic jej od něho dělí osmnáct jamek.

Garrigus se prý nechal inspirovat ve svém milovaném klubu - Chicagu Blackhawks. "Když Blackhawks můžou vyhrát Stanley Cup, tak já můžu vyhrát na PGA Tour," řekl Garrigus. "Celý den jsem myslel na Blackhawks."

A zabralo to. V sobotu totiž předvedl jeden z nejlepších výkonů z celé startovní listiny, když memphiské hřiště TPC Southwind s parem 70 obešel stejně jako v pátek za 66 ran. A mohl zahrát vůbec nejlepší kolo dne, nebýt připisování jedné rány na poslední jamce. Den také začínal bogeym, ale poté předvedl čtyři birdie a dokonce i jeden eagle.

Je to vůbec poprvé, kdy Garrigus na PGA Tour sám vede turnaj. Obvykle pozorně sleduje výsledkové tabule, nyní však myslí raději na hokejový tým a snaží se nevnímat okolí. "Nevěděl jsem, co se děje ve flightech za mnou." řekl. "Soustředím se na svou hru, a to se budu snažit i zítra," dodal hráč, který v letošních sedmi startech čtyřikrát neprošel cutem.

Robert Garrigus, St. Jude Classic

Jediné, co ho trápí, je nedávná otrava jídlem. "První tři dny jsem se necítil opravdu moc dobře. Neměl jsem energii, byl jsem dehydrovaný," uvedl ke svému zdravotnímu stavu.

Zdravotní stav není jediným faktorem, který mu bude stát v cestě za premiérovým titulem. Na paty mu totiž šlapou velká jména. Dva údery totiž ztrácí zkušený švédský mazák a bývalá evropská jednička Robert Karlsson. Toho v minulé sezoně trápily problémy s okem, ale letos už se alespoň částečně vrací do formy, což potvrdil lednovým vítězstvím v Kataru. " jsem velmi spokojen se svou hrou. Hrál jsem dobře," řekl Karlsson, jenž může být prvním Evropanem, který tradiční St. Jude Classic vyhrál.

Robert Karlsson, St. Jude Classic

Tohoto přívlastku se však může dočkat i současná evropská jednička s světová trojka Lee Westwood. Sedmatřicetiletý Angličan, který byl předchozí dvě kola ve vedení, mohl být na druhém místě a ztrácet na lídra pouhou ránu, kdyby nezkazil finiš kola dvěma bogey na posledních dvou jamkách.

"Ztrácím jen tři rány, může se stát ještě hodně," řekl Westwood, který ihned po odehrání kola spěchal trénovat na putting green. Westwood se snaží vyhrát svůj první turnaj na PGA Tour od roku 1998, kdy se radoval v New Orleans.

Lee Westwood, St. Jude Classic

Čejkovo hole-in-one

Pozornost na sebe v sobotu upoutal Alex Čejka, který  na tříparové trojce vzal do ruky sedmičku železo a na 160 metrů trefil rovnou jamku. K esu přidal i dvě birdie, ale kvůli čtyřem bogey si v sobotu skóre nevylepšil a dělí se o 57. příčku.

Autor:


Témata: Turnaje
Najdete na iDNES.czmobilní verze