Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Před finále v Bostonu vede záhadně nemocný Day, Singh zahrál albatros

Jason Day vedl už na Barclays, ale nevyhrál, O týden později má možnost reparátu. | foto: AP

6 2010
Jason Day vede na Deutsche Bank Championship, druhém ze čtyř turnajů play-off, o ránu před Brandtem Snedekerem. Vijayi Singhovi se povedl málo vídaný kousek - pětiparovou jamku zahrál na dvě rány.

Jason Day je neustále unavený, vyšťavený. Už prý navštívil osm lékařů, ale ani jeden nedokázal stanovit diagnózu. Podezření bylo na mononukleózu a lymeskou boreliózu, testy ale ani jednu z chorob nepotvrdily.

"Většina z těch, kdo mi letos byli nablízku, moc dobře ví, jak slabý a vyčerpaný na hřišti jsem. Nemohu s tím vůbec nic dělat," řekl při prvním turnaji play-off, kde po druhém kole také vedl. A to přitom před turnajem kvůli únavě nemohl ani trénovat.

I přes záhadnou nemoc má Day za sebou velmi dobré výsledky. Po květnovém vítězství na Byron Nelson Championship nastoupil pouze k sedmi turnajům základní části PGA Tour včetně dvou major turnajů. Na PGA Championship přitom skončil na desátém místě. O dva týdny později ztratil vedení na Barclays a skončil pátý.

Jason Day (vlevo) a Brandt Snedeker, Deutsche Bank Championship, 3. kolo

Jason Day (vlevo) má náskok jedné rány před nováčkem roku 2007 Brandtem Snedekerem.

Nyní má možnost reparátu. Od vítězství jej dělí dělí jeden den, osmnáct jamek. O ránu za ním je však Brandt Snedeker, nejlépe patující hráč PGA Tour. Nováček roku 2007 je ale i hráčem, který se velmi často dostává do problémů. Stejně tak na závěrečné osmnáctce, kde poslal svůj míček do vody. Přesto na jamce nemusel připisovat ani ránu, protože dokázal uhrát par.

Phil Mickelson, Deutsche Bank Championship, 3. kolo

Phil Mickelson opět má na Deutsche Bank Championship šanci stát se světovou jedničkou.

Další ránu ztrácí Angličan Luke Donald.

Do boje o titul by mohl promluvit i Phil Mickelson, jenž se ve třetím kole posunul na šesté místo a na Daye ztrácí pět ran.

Tiger Woods zahrál průměrných 69 ran. Po sedmi jamkách měl na kontě tři birdie, ale nakonec skóre pod sedmdesáti ranami zachránilo až birdie na závěrečné osmnácté jamce. Do finálového kola půjde z 23. místa.

Tiger Woods, Deutsche Bank Championship, 3. kolo

Tiger Woods zahrál 69 ran.

Vijay Singh vyhrál Deutsche Bank Championship dvakrát. Letos asi nevyhraje, ale i tak se opět zapíše do historie turnaje. Na pětiparové dvojce totiž dostal míček do jamky hned druhou ranou, čemuž se říká albatros. V další části kola se mu ale tolik nedařilo a je třináctý.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze