Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mlynář z Ukrajiny létal na Václaváku. A jeho nejkrásnější kousky

Vadym Piddučenko předvedl pražskému publiku své skokanské umění při smečování. | foto: ČBF / Jan Mudra

9 2016
Byla to v Praze o víkendu oslava basketbalu 3x3 se vším všudy. Špičkově obsazený turnaj ze série 3x3 World Tour okořenili smečaři. Dunky k basketbalu prostě patří a klání těch nejlepší je divácky nejžádanější částí dvoudenního programu. Navíc tentokrát se o zábavu starali profesionálové.

Do tříčlenného finále mohl promluvit také historicky první český zástupce v klání smečařů Matěj Bernáth, ale na body ho v kvalifikaci „předunkoval“ kanadský dlouhán hájící v turnaji barvy Saskatoonu Michael Lieffers, i když opticky byli oba borci vyrovnaní.

O postupu do finále rozhodl až lepší druhý dunk kanadského basketbalisty, když za nejlepší pokus oba získali stejný počet bodů.

Jenže Lieffers ve finále předvedl dvě smeče z povinnosti, aby se mohl soustředit na finále svého celku proti Lublani.

Matěj Bernáth v kvalifikaci smečařské soutěže

Oba profesionálové, které dovezla FIBA tak mohli v užší finále, kde měli k dispozici tři pokusy, rozjet pořádnou show.

Rafala Lipovského z Polska zvaného Lipek neodradil ani nezdar při první sérii smečí a ve zbytku soutěže už létal nad hlavou diváků z hlediště, které si přizvali na spolupráci. Za třetí kousek dostal maximální počet 30 bodů. Jenže ani to mu na vítězství a zisk prémie 2 000 dolarů nestačilo.

Lepší letecký den totiž dneska měl Vadym Piddučenko a.k.a. Miller, který také využil pro své kousky dobrovolníky z publika. Ty se snad jen ze začátku báli o svou hlavu, ale když viděli, jak dunkeři létají vysoko s hlavou u obroučky, tak šly všechny obavy stranou.

Také Miller si vysloužil za svůj top kousek 30 bodů. Rozhodl tak počet bodů z druhé nejlepší smeče, který přihrál nejtučnější prémii do klína Millerovi za 29 bodů proti Lipkovým 27. Lipko i Lieffers si vydělali 500 dolarů.

Autor:


Témata: Basketbal 3x3, Praha
Najdete na iDNES.czmobilní verze